United uratowali punkt, koniec serii zwycięstw

Paul Pogba

Końca dobiegła fenomenalna seria zwycięstw Manchesteru United pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera – Czerwone Diabły zremisowały przed własną publicznością z Burnley 2:2, choć do 87. minuty goście prowadzili 2:0 po golach Barnesa i Wooda. W końcówce punkt gospodarzom zapewnili jednak Pogba i Lindelof.

W dziesiątej minucie prowadzenie powinni objąć gospodarze – Lukaku wypracował pozycję Rashfordowi, który stanął oko w oko z Heatonem, ale Anglik posłał futbolówkę daleko obok słupka. Osiem minut później, groźnie zrobiło się pod drugą bramką, ale w ostatniej chwili Barnesa uprzedził Jonesa.

Sześć minut po przerwie, nieoczekiwanie wynik otworzyli goście – Pereira stracił futbolówkę przed własnym polem karnym na rzecz Corka, który wprowadził w szesnastkę Barnesa, a ten silnym uderzeniem ulokował futbolówkę pod poprzeczką. Gospodarze próbowali momentalnie odpowiedzieć, ale uderzenie Rashforda zza pola karnego zdołał sparować Heaton.

W 66. minucie bliski wyrównującego trafienia był Lukaku – po centrze Younga, Belg trącił futbolówkę w stronę bramki Burnley, ale kapitalną interwencję zanotował Heaton. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, piłkarze Seana Dyche’a po raz drugi zaszokowali publikę na Old Trafford – po dośrodkowaniu Westwooda, rezultat na 2:0 podwyższył Wood.

Czerwone Diabły nie miały jednak zamiaru się poddać i w końcówce podopieczni trenera Solskjaera zdołali doprowadzić do wyrównania. W 87. minucie, rzut karny po faulu na Lingardzie na gola zamienił Pogba, a już w doliczonym czasie gry, strzał Sancheza wybroniony przez Heatona dobił Lindelof.

Kiedy następne mecze?

Po ośmiu kolejnych zwycięstwach, Manchester United stracił pierwsze punkty pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera, choć powiedzmy sobie szczerze, punkt wywalczony w tych okolicznościach można nazwać sukcesem. W następnej kolejce, United zmierzą się na wyjeździe z Leicester, natomiast Burnley podejmie Southampton.

Manchester United – Burnley 2:2 (0:0)

0:1 Barnes 51′