Championship: Norwich liderem, gol Grosickiego (video)

Kamil Grosicki

Norwich City wygrało na wyjeździe z Leeds United 3:1 i zostało nowym liderem The Championship. Kanarki potwierdziły wysoką dyspozycję i wyprzedzają teraz drużynę Mateusza Klicha (cały mecz) dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

W drugim meczu czołowych zespołów Middlesbrough wygrało po dramatycznym boju z West Bromwich Albion i dogoniło tego rywala, ale podobnie jak Leeds wobec Norwich, ma gorszy bilans bramkowy.

Do strefy barażowej wskoczyło Bristol City, które pokonało 2:0 Swansea i wykorzystało stratę punktów przed Derby County, które w piątek bezbramkowo zremisowało w Preston.

Do pierwszej dziesiątki wróciło z kolei Hull City. Tygrysy pokonały Stoke City 2:0, a jedną z bramek zdobył Kamil Grosicki (84 minuty gry).

Porażki poniosły z kolei zespoły innych Polaków. Queens Park Rangers (pierwsza połowa Pawła Wszołka) ulegli 1:2 Wigan Athletic, a Ipswich Town (całe spotkanie Bartosza Białkowskiego) przegrali u siebie 0:1 z Sheffield Wednesday.