Pierwsza porażka PSG! Lyon z kompletem

Angel Di Maria

Paris Saint-Germain doznało pierwszej porażki w obecnym sezonie! Podopieczni Thomasa Tuchela ulegli 1:2 w wyjazdowym spotkaniu z Olympiqye Lyon.

Spotkanie ułożyło się bardzo dobrze dla faworyzowanych gości, którzy wyszli na prowadzenie w siódmej minucie. Po dograniu Juliana Draxlera, do siatki z lewej strony pola karnego trafił Angel Di Maria.

W kolejnych minutach zaatakował Lyon. Ataki przyniosły efekt w 33. minucie. Po dośrodkowaniu Leo Duboisa w pole karne z prawego skrzydła, Moussa Dembele uprzedził bramkarza PSG i z kilku metrów skierował głową piłkę do siatki.

Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy, choć tuż przed przerwą blisko zdobycia drugiego gola byli goście. Po strzale Draxlera ofiarną interwencją przed linią bramkową popisał się jednak jeden z obrońców Lyonu.

Druga połowa rozpoczęła się od podyktowania rzutu karnego dla Lyonu za faul Thiago Silvy. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Nabil Fekir. Do końca spotkania gospodarze skutecznie bronili dostępu do własnej bramki, ostatecznie zdobywając bardzo ważne trzy punkty.

Olympique Lyon – Paris Saint-Germain 2:1 (1:1)

0:1 Di Maria 7′
1:1 Dembele 33′
2:1 Fekir (k.) 49′