Młoty zatrzymały Liverpool

Łukasz Fabiański

Do trzech punktów zmalała przewaga Liverpoolu nad Manchesterem City. The Reds w poniedziałkowy wieczór tylko zremisowali 1:1 na wyjeździe z West Hamem United.

W pierwszych piętnastu minutach zdecydowanie dłużej przy piłce utrzymywali się podopieczni Juergena Kloppa, ale to Młoty stwarzały groźniejsze sytuacje. Tuż obok bramki uderzali Hernandez i Cresswell. Meksykanin próbował jeszcze drugi raz, ale tym razem na przeszkodzie stanął Alisson.

W 22. minucie to jednak Liverpool wyszedł na prowadzenie. Fabiańskiego uderzeniem z kilku metrów pokonał Sane, który otrzymał płaskie podanie z prawej strony od Milnera. Powtórki pokazały jednak, że gol nie powinien zostać uznany, bowiem wcześniej pomocnik Liverpoolu był na spalonym.

Młoty odpowiedziały jednak bardzo szybko, bowiem w 28. minucie doprowadziły do wyrównania. Alissona strzałem przy dalszym słupku z prawej strony pola karnego pokonał Michail Antonio. Przed przerwą gospodarzy na prowadzenie mógł wyprowadzić Rice, ale po centrze Andersona z rzutu wolnego, główkował tuż nad poprzeczką.

W drugiej połowie inicjatywa należała do Liverpoolu, którzy dominowali między innymi w posiadaniu piłki. The Reds nie potrafili już jednak znaleźć sposobu na pokonanie Fabiańskiego. Ostatecznie wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

West Ham United – Liverpool FC 1:1 (1:1)