Championship: Leeds znowu pierwsze, grali Polacy

Mateusz Klich

Leeds United zremisowało w sobotę na wyjeździe z Middlesbrough 1:1 (58 minut Mateusza Klicha) i przynajmniej na jeden dzień powróciło na pozycję lidera The Championship. Na wyniku tym skorzystało West Bromwich Albion, które po wygranej 1:0 w Stoke odskoczyło Boro na dwa punkty.

Kolejne zwycięstwo odniosło Bristol City, które pokonując Blackburn Rovers 1:0 utrzymało pozycję w strefie barażowej i zbliżyło się do Middlesbrough na odległość punktu. Kroku The Robins dotrzymało Derby County, które wygrało 2:0 z Hull City (cały mecz Kamila Grosickiego).

Niewiele brakowało, a wielki powrót zanotowaliby Queens Park Rangers (29 minut Pawła Wszołka), którzy przegrywali już z Birmingham 0:4, by ostatecznie ponieść porażkę 3:4.