Fortuna z pełną pulą, grali Polacy

Dawid Kownacki

Fortuna Düsseldorf rzutem na taśmę pokonała na swoim stadionie FC Nürnberg w meczu 23. kolejki Bundesligi. Warto zaznaczyć, że całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Marcin Kamiński, z kolei Dawid Kownacki spędził na boisku 62 minuty.

Po porażce przed tygodniem z Bayerem Leverkusen podopieczni Friedhelma Funkela mieli nadzieję, że sięgną po pełną pulę w sobotni wieczór. Na drodze beniaminka niemieckiej ekstraklasy stanęła czerwona latarnia rozgrywek, która w trakcie trwającej kampanii wygrała tylko dwa spotkania.

Już w czwartej minucie sędzia zawodów w osobie Saschy Stegemanna był zmuszony wyrzucić z boiska Matheusa Pereirę, którego ukarał czerwoną kartką. Jednocześnie goście musieli kontynuować grę w zdekompletowanym zestawieniu. Mimo wszystko nie przeszkodziło to ekipie z Norymbergi, aby objąć prowadzenie w 41. minucie za sprawą gola Eduarda Löwena.

Po zmianie stron Fortuna nie tylko zdołała jednak doprowadzić do wyrównania, co odwrócić losy meczu o 180 stopni. Najpierw gola na 1:1 strzelił Ewerton, notując trafienie samobójcze po niefortunnym uderzeniu głową. Tymczasem tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra spotkania bramkę 2:1 dla gospodarzy zdobył Kaan Ayhan i Fortuna zaliczyła dziewiąte zwycięstwo w sezonie.

Fortuna Düsseldorf – FC Nürnberg 2:1 (0:1)