Liverpool rozgromił Watford!

Sadio Mane

Imponującą kanonadę urządzili sobie dziś piłkarze lidera Premier League, Liverpoolu, którzy rozbili na Anfield Watford aż 5:0 (2:0). Po dwa gole na swoje konta zapisali Sadio Mane i Virgil van Dijk, natomiast raz z bramki cieszył się Divock Origi. The Reds zachowali punkt przewagi nad Manchesterem City.

Dwóch zawodników po remisie na Old Trafford wymienił w podstawowej jedenastce Jurgen Klopp – zamiast Hendersona i Firmino mogliśmy oglądać Alexandera-Arnolda i Origiego. Watford zagrał za to w identycznym składzie, jak w weekend przeciwko Cardiff.

Dziewięciu minut potrzebowali gospodarze, by otworzyć wynik spotkania – po dośrodkowaniu Alexandra-Arnolda, celny strzał głową oddał Mane. Dziesięć minut później było już 2:0 – znów świetną centrą popisał się Alexander-Arnold, a Mane, który początkowo źle przyjął futbolówkę, zaskoczył Fostera strzelając piętą.

Osiem minut przed przerwą podopiecznych Javiego Gracii uratował słupek – z piłką w polu karnym znalazł się Salah, ale uderzenie z ostrego kąta zdołał na słupek sparować Foster. W 42. minucie wreszcie pokazali się goście, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Deeney.

W 66. minucie The Reds prowadzili już 3:0 – tym razem na listę strzelców wpisał się Origi, który posłał piłkę między obrońcami Watfordu i zaskoczył Fostera uderzając w krótki róg. Osiem minut później szczęścia spróbował Gray, ale skuteczną interwencję zanotował Alisson, który wybronił także uderzenie Cleverley’a w 77. minucie.

Bohaterem końcówki spotkania został van Dijk – w 80. minucie hat-trick asyst skompletował Alexander-Arnold, po którego dośrodkowaniu, Holender trafił głową do siatki. Trzy minuty później stoper Liverpoolu mógł się cieszyć z drugiego gola – tym razem, piłkę na głowę Holendra posłał Robertson.

Kiedy następne mecze?

Podopieczni Jurgena Kloppa zanotowali dziś 12 domowe, a 21 w ogóle zwycięstwo w trwającej kampanii Premier League i zachowali minimalną przewagę nad wiceliderem z Manchesteru. W następnej kolejce, Liverpool w derbach Merseyside podejmie Everton, a Watford zagra z Leicester.

Liverpool FC – Watford 5:0 (2:0)