Championship: Dwa gole Grosickiego

Kamil Grosicki

Kamil Grosicki okazał się bohaterem jednego z dwóch “polskich” spotkań w 39. kolejce The Championship. Skrzydłowy Hull City zdobył dwa gole, a jego drużyna wygrała na wyjeździe z Ipswich Town Bartosza Białkowskiego (90 minut) 2:0.

Tygrysy zachowały dzięki temu zwycięstwo szansę na zajęcie miejsca w strefie barażowej. W niej dwa ostatnie miejsca zajmują Aston Villa i Derby County, które w sobotę wygrały swoje spotkanie. Szczególne wrażenie robi zwycięstwo Baranów, które po hat-tricku Martyna Waghorna rozbiły Rotherham United 6:1.

Kroku tym drużynom dotrzymało Bristol City, które dzięki trzem bramkom Andreasa Weimana niespodziewanie wygrało na wyjeździe z Sheffield United 3:2. Ten wynik szczególnie ucieszył Leeds United (75 minut Mateusza Klicha), które w takim samym stosunku pokonało u siebie Millwall i wróciło na drugie miejsce w tabeli. Porażka Szabli przybliżyła także do awansu do Premier League lidera Norwich City. Kanarki wygrały w Middlesbrough 1:0 i mają już siedem punktów przewagi nad trzecim w tabeli Sheff Utd.

O utrzymanie nadal walczą Bolton Wanderers (90 minut Pawła Olkowskiego), którzy wygrali bardzo ważny wyjazdowy mecz z Queens Park Rangers Pawła Wszołka (90 minut) 2:1.