Leicester gromi, Burnley i Crystal Palace z punktami

Jamie Vardy

Tylko trzy spotkania, wszystkie rozgrywane o godzinie 16:00, mogliśmy obejrzeć w sobotę w ramach zmagań Premier League. Na szczególną uwagę zasłużył tu mecz na Kirklees Stadium, bowiem w starciu pomiędzy Huddersfield a Leicester mogliśmy zobaczyć aż pięć goli.

Zacznijmy jednak od starcia Vitality Stadium, gdzie Bournemouth poniosło porażkę z Burnley. Popularne Wiśnie okazały się w tym meczu tylko tłem dla przyjezdnych, przegrywając ostatecznie trzy do jednego. Pierwszy gol był zresztą także trafieniem autorstwa zawodników Burnley, bowiem trafieniem samobójczym popisał się Ashley Burnes.

Trzy punkty w niedzielę powędrowały także do Leicester, które okazało się zespołem o dwie klasy lepszym od Huddersfield. Lisy strzelanie rozpoczęły jeszcze w pierwszej połowie, a łącznie udało im się w tym meczu aż czterokrotnie skierować futbolówkę do siatki gospodarzy. Warto podkreślić, że dwa gole na Kirklees Stadium zdobyłJamie Vardy, który dzięki temu znacznie awansował w klasyfikacji króla strzelców.

Na koniec warto wspomnieć o zwycięstwie Crystal Palace. Ekipa z Londynu skromnie pokonała bowiem Newcastle, dzięki czemu oddaliła się już na jedenaście punktów od strefy spadkowej. Jedynego gola w tym starciu zdobył Luka Milivojevic, który wykorzystał rzut karny podyktowany w 81. minucie meczu.