Everton rozbił Man Utd!

Ole Gunnar Solskjaer

W niedzielnym spotkaniu 35. kolejki Premier League, Everton rozbił przed własną publicznością 4:0 wyżej notowany Manchester United. Czerwone Diabły tym samym mocno skomplikowały swoją sytuację w walce o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów.

Pierwsza bramka na Goodison Park padła w 13. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Calvera-Lewina, efektownym uderzeniem z sześciu metrów bramkarzowi gości szans nie dał Richarlison.

Kwadrans później gospodarze prowadzili już 2:0. Tym razem De Geę mocnym uderzeniem z około 25 metrów zaskoczył Sigurdsson. Czerwone Diabły nie potrafiły w żaden sposób odpowiedzieć przed przerwą.

W drugiej odsłonie nadal zdecydowanie skuteczniejsi byli piłkarze Liverpoolu. W 56. minucie na 3:0 podwyższył Lucas Digne, który trafił do siatki ładnym strzałem z woleja zza pola karnego.  Siedem minut później czwartego gola zdobył Walcott, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po podaniu Sigurdssona.

Wynik 4:0 utrzymał się do końca spotkania.

Everton FC – Manchester United 4:0 (2:0)

1:0 Richarlison 13′
2:0 Sigurdsson 28′