Man City krok od tytułu!

Josep Guardiola

Krok od zdobycia kolejnego mistrzowskiego tytułu jest Manchester City. Drużyna Josepa Guardioli w poniedziałkowy wieczór skromnie 1:0 pokonała u siebie Leicester City.

W roli zdecydowanego faworyta do poniedziałkowego spotkania przystępowali podopieczni Josepa Guardioli, którzy potrzebowali zwycięstwa, aby wrócić na fotel lidera i przystępować do ostatniej kolejki w bardzo dobrej sytuacji. Piłkarze Leicester City wcale jednak nie zamierzali ułatwiać im zadania.

Było to widać na boisku. Manchester City, czego można się było spodziewać, przeważał, ale nie potrafił swojej przewagi udokumentować zdobyciem bramki. Tymczasem goście z Leicester od czasu do czasu starali się odgryzać. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie przewaga Manchesteru City rosła, ale wynik nie ulegał zmianie. Dogodnych okazji nie potrafili wykorzystać Sterling i Gundogan. Ofensywnych zawodników Manchesteru City wyręczył jednak Vincent Kompany, który w 70. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Belgijski obrońca popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu. Potężnie uderzona piłka wylądowała w samym okienku bramki strzeżonej przez Schmeichela.

Jak się później okazało był to jedyny gol poniedziałkowego spotkania. Oznacza to, że Manchester City sięgnie po tytuł, jeżeli w ostatniej kolejce pokona na wyjeździe Brighton.

Manchester City – Leicester City 1:0 (0:0)

1:0 Kompany 70′