Aston Villa wraca do Premier League!

Piłka Premier League

Po trzech latach przerwy kibice Aston Villa będą mogli znów cieszyć się grą swojego zespołu w Premier League. W poniedziałkowym finale baraży podopieczni Deana Smitha wygrali z Derby County 2:1 i jako trzeci zespół w tym sezonie wywalczyli awans do Premiership.

W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli zbyt wielu sytuacji podbramkowych i gdy wydawało się, że do przed przerwą bramki nie padną, Villans wyszli na prowadzenie. Ahmed El Mohamady dośrodkował w pole karne, a El Ghazi szczupakiem, aczkolwiek bardziej plecami, czy nawet barkiem, skierował piłkę do bramki.

W 59. minucie było już 2:0. El Ghazi oddał strzał, po którym piłka została podbita przez obrońcę. Wybiegł do niej Kelle Roos, ale bramkarza Derby uprzedził John McGinna i głową wpakował futbolówkę do siatki.

W końcówce drużyna Franka Lamparda zdołała jeszcze zdobyć kontaktowego gola. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, po dośrodkowaniu Floriana Jozefzoona, odegraniu piłki głową przez Jaydena Bogle’a celnym strzałem popisał się rezerwowy Jack Marriott. Na doprowadzenie do dogrywki Baranom nie wystarczyło już jednak okazji i czasu, i w kolejnym sezonie drużyna ta nadal będzie grała w The Championship.

Aston Villa – Derby County 2:1 (1:0)

1:0 El Ghazi 44′
2:0 McGinn 59′
2:1 Marriott 82′