Championship: Leeds liderem, grali Polacy

Mateusz Klich

Leeds United wygrało w sobotę na wyjeździe z Wigan Athletic 2:0 i zostało nowym liderem The Championship. Pawie (76 minut Mateusza Klicha) wykorzystały porażkę dotychczasowego lidera Sheffield Wednesday, które uległo 0:1 Millwall (90 minut Bartosza Białkowskiego).

Punkty straciło także Charlton Athletic, które w pojedynku beniaminków zremisowało 2:2 z Barnsley.

Remisem 1:1 zakończył się z kolei mecz Brentford z Hull City, w którym w ekipie gości pełne 90 minut rozegrał Kamil Grosicki.

Dobrze w bramce Huddersfield Town spisywał się w piątek Kamil Grabara, ale nie zdołał uratować swojego zespołu przed porażką z Fulham (1:2), która kosztowała posadę menedżera Terriers Jana Siewerta. Huddersfield znalazło się po tej przegranej w strefie spadkowej.

Na ławce rezerwowych Derby County spotkanie ze Stoke przesiedział natomiast Kamil Bielik.