El. LE: Wilki wygrywają w Turynie

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Pięć bramek padło w pierwszej konfrontacji Torino z Wolverhamptonem Wanderers w czwartej rundy kwalifikacyjnej do Ligi Europy. Bliżej gry w fazie grupowej są Wilki, którzy w Turynie zwyciężyli 3:2.

Pierwsza bramka czwartkowego spotkania padła tuż przed przerwą. W 43. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, niefortunnie piłkę w bramce własnego zespołu mieścił obrońca Torino Bremer.

W 59. minucie Wolverhampton podwyższył na 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jota, który płaskim strzałem z około dziewięciu metrów wykorzystał dobre dogranie na środek pola karnego.

Dwie minuty później Torino zdobyło kontaktowego gola. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Ansaldiego z lewej strony boiska, do piłki w polu karnym dopadł De Silvestri i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi.

Wilki odpowiedziały jednak trzecim golem w 72. minucie. Świetną indywidualną akcję pewnym uderzeniem na gola zamienił Raul Jimenz. W końcówce spotkania Torino ponownie “złapało kontakt”. W 89. minucie drugiego gola dla gospodarzy z rzutu karnego zdobył Andrea Belotti. Z wygranej cieszyli się jednak goście.

Torino FC – Wolverhampton Wanderers 2:3 (0:1)

0:1 Bremer (sam.) 43′
0:2 Diogo Jota 59′
1:2 De Silvestri 61′
1:3 Jimenez 72′
2:3 Belotti (k.) 89′