El. LE: Bez niespodzianki na Molineux

Rui Patricio

Wolverhampton Wanderers F.C. w rewanżowym starciu w ramach IV eliminacji Ligi Europy dopełnił formalności, pokonując Torino FC 2:1. Jednocześnie przedstawiciele angielskiej ekstraklasy wywalczył przepustkę do gry w fazie grupowej rozgrywek.

Angielski team na Stadio Olimpico zapracował solidnie na to, aby znaleźć się w kolejnej fazie rozgrywek. Wilki pokonały w Turynie ekipę z Serie A 3:2, robiąc milowy krok w kierunku awansu. Kropkę nad “i” podopieczni Nuno Espírito Santomieli jednak postawić na Molineux Stadium.

Pierwsza groźna akcja meczu miała miejsce w 19. minucie, gdy na mocny strzał pozwolił sobie Rincon, ale próba zawodnika Byków była niecelna. Odpowiedź gospodarzy miała natomiast miejsce w 30. minucie, gdy Raul Jimenez zamienił na gola podanie Adama Traore. Jednocześnie ekipa z Anglii schodziła na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Mimo niekorzystnego wyniku turyńczycy nie składali broni, walcząc o to, aby przynajmniej w przyzwoitym stylu pożegnać się z europejskimi pucharami. Następstwem takiego stanu rzeczy było trafienie wyrównujące z 57 minuty, gdy do siatki po uderzeniu głową trafił Andrea Belotti.

Radość ze zdobytej bramki w szeregach gości trwała jednak chwilę, bo minutę później trafienie na 2:1 dla Wolves zaliczył Leander Dendoncker. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił, więc w kolejnej fazie rozgrywek znalazł się team z Premier League, wygrywając w dwumeczu 5:3 z ekipą z Piemontu.

Wolverhampton Wanderers FC – Torino FC 2:1 (1:0)

1:0 Jimenez 30′
1:1 Belotti 57′
2:1 Dendoncker 58′