El. ME: Holandia lepsza od Niemców w Hamburgu

Frenkie De Jong

Piłkarska reprezentacja Niemiec w meczu w ramach eliminacji do mistrzostw Europy rozegranym na Volksparkstadion w Hamburgu przegrała z Holandią 2:4. Jednocześnie podopieczni Joachima Joachim Löwa ponieśli swoją pierwszą porażkę od sześciu spotkań.

Goście przystępowali do swojej potyczki, chcąc powtórzyć swój wyczyn z ostatniego starcia przeciwko Oranje, gdy wygrali w Amsterdamie 3:2. Podopieczni Ronalda Koemana mieli natomiast nadzieję na to, że udam im się wygrać drugie spotkanie w grupie C, mające na celu zmniejszenie straty do drużyn Die Mannschaft i Irlandii Północnej.

Wynik meczu został otwarty bardzo szybko, bo już w dziewiątej minucie. Do siatki Holendrów trafił Serge Gnabry, wykorzystując ospałość defensywy rywali. Warto zaznaczyć, że przy tym trafieniu genialną asystą popisał się Lukas Klostermann, występujący na co dzień w RB Lipsk.

W drugiej odsłonie Oranje zdołali jednak za sprawą Frenkiego De Jonga wyrównać stan rywalizacji. Piłkarz FC Barcelony wykorzystał błąd Nico Schulza i podanie od Ryana Babela, popisując się celnym uderzeniem z prawej nogi. Tym samym mieliśmy 1:1.

Losy gospodarzy skomplikowały się jeszcze bardziej w 66. minucie, gdy niefortunnie do własnej siatki piłkę skierował Jonathan Tah. Holandia prowadziła zatem 2:1, będąc blisko swojej drugiej wygranej w trakcie kwalifikacji do Euro 2020. Radość w szeregach gospodarzy została jednak utemperowana w 73. minucie, gdy rzut karny na gola zamienił Toni Kroos, więc było 2:2.

Z kolei w 79. minucie trafienie na 3:2 dla Holendrów zaliczył Doynell Malen. Ostatnie słowo należało z kolei do Georginio Wijnalduma. Jednocześnie team z Beneluksu legitymuje się dorobkiem sześciu punktów na koncie. Już w poniedziałek Oranje zmierzą się w delegacji z Estonią, a Niemcy u siebie zmierzą się z Irlandią Północną.

Niemcy – Holandia 2:4 (1:0)