Liverpool z piątą wygraną

Mohamed Salah

Po raz piątym w nowym sezonie Premier League piłkarze Liverpoolu sięgnęli po komplet punktów. Tym razem na własnym stadionie pokonali 3:1 Newcastle United.

Sobotnie spotkanie na Anfield Road fatalnie rozpoczęło się dla gospodarzy, bowiem już w 7. minucie na prowadzenie wyszło Newcastle. Po podaniu Christiana Atsu, z piłką z lewej strony pola karnego znalazł się Jetro Willems i pięknym uderzeniem pokonał bezradnego Adriana.

W kolejnych minutach The Reds zabrali się do pracy. Ich ataki przyniosły efekt w 28. minucie, gdy doprowadzili do wyrównania, zdobywając bardzo podobną bramkę jak Sroki. W roli podającego wystąpił Andrew Robertson, a egzekutora Sadio Mane.

Reprezentant Senegalu gościom dał o sobie znać również w 40. minucie, kiedy wykorzystał niepewną interwencję bramkarza Newcastle po prostopadłym podaniu Roberto Firmino i strzałem do pustej bramki wyprowadził Liverpool na prowadzenie.

W drugiej połowie podopieczni Juergena Kloppa potwierdzili wyższość nad swoim rywalem. W 72. minucie zdobyli trzeciego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mohamed Salah, a w roli asystenta wystąpił Firmino.

Liverpool FC – Newcastle United 2:1 (2:1)

0:1 Willems 7′