LE: Wymęczone zwycięstwo Man Utd

Ole Gunnar Solskjaer

Nieoczekiwane problemy napotkali dziś, głównie rezerwowi, piłkarze Manchesteru United, którzy ostatecznie pokonali mistrza Kazachstanu, FC Astanę 1:0 (0:0) w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 73. minucie Mason Greenwood.

Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami, pomimo gry w mocno rezerwowym zestawieniu, gospodarze od pierwszych minut mieli sporą przewagę. Już w czwartej minucie, podopieczni Ole Gunnara Solskjaera byli bardzo bliscy otworzenia wyniku, ale poprzeczkę bramki Erica ostemplował poprzeczkę.

W 12. minucie, znów groźnie zrobiło się pod bramką Kazachów – po dośrodkowaniu Gomesa z rzutu rożnego piłka padła łupem Rashforda, który nie był w stanie pokonać Erica z kilku metrów. Trzy minuty później odrobinę miejsca w szesnastce znalazł Greenwood, którego techniczne uderzenie w kierunku dalszego słupka przefrunęło obok bramki.

Nawałnica na bramkę Astany trwała w najlepsze i w 21. minucie, kolejnej doskonałej sytuacji nie wykorzystał Rashford – po niezbyt udanym dośrodkowaniu Rojo, Rashford wykorzystał zawahanie defensorów z Kazachstanu, ale mając przed sobą tylko bramkarza, znów nie zdołał skierować futbolówki do siatki.

Kilka minut po przerwie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w “piątce” Astany, a futbolówka trącona przez Greenwooda, tocząc się odbiła się od słupka. W odpowiedzi, w 61. minucie, po dośrodkowaniu Tomasova z prawego skrzydła, zamykający akcję Rotariu nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

W 73. minucie, Czerwone Diabły w końcu przełamały kazachski mur i objęły prowadzenie – Greenwood w prosty sposób nawinął w polu karnym Rotariu, po czym strzałem między nogami bramkarza ulokował piłkę w siatce. Dwie minuty później z dystansu huknął Rojo, ale próba Argentyńczyka okazała się nieznacznie niecelna.

Dziesięć minut przed przerwą, bliski podwyższenia prowadzenia był wprowadzony w drugiej połowie Lingard, po którego uderzeniu piłka ostemplowała słupek. Szansę na dobitkę miał jeszcze Dalot, który posłał jednak futbolówkę nad poprzeczką. Wynik nie uległ już zmianie i podopieczni Ole Gunnara Solskjaera dopisali na swoje konto trzy punkty.

Manchester United – FC Astana 1:0 (0:0)

1:0 Greenwood 73′

Fred

Man Utd: Romero – Rojo (78′ Young), Tuanzebe, Jones, Dalot – Fred, Gomes (68′ Mata), Matić – Chong (68′ Lingard), Greenwood, Rashford

Astana: Eric – Shomko, Tomasević, Postnikov, Rukavina – Sigurjonsson, Simunović (46′ Logvinenko), Maevskiy, Tomasov – Murtazayev (46′ Janga), Rotariu (82′ Mubele)