Man City wygrywa na Goodison Park

Gabriel Jesus

Gracze Evertonu przegrali u siebie z Man City 1:3. W tym momencie piłkarze gości mają 16 punktów.

Jak wyglądała ta konfrontacja? Gracze zespołu z Manchesteru powinni objąć prowadzenie w 12. minucie. Fatalnie spudłował jednak Guendogan, który z bliskiej odległości trafił jedynie w poprzeczkę.

Goście dopięli swego w 24. minucie. Wtedy do Jesus wykorzystał zagranie od de Bruyne’a i popisał się precyzyjnym uderzeniem głową z kilku metrów.

Wyrównanie nastąpiło w 33. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Calvert-Lewin. Mecz niejako rozpoczynał się zatem od nowa.

Kilka minut po zmianie stron wynik potyczki próbował zmienić de Bruyne, lecz trafił tylko w boczną siatkę. W 55. minucie powinno być 2:1 dla gospodarzy, ale Ederson zatrzymał główkującego Minę.

W 60. minucie w sytuacji sam na sam z Pickfordem znalazł się Sterling. Ostatecznie uderzył jednak obok bramki.

W 71. minucie podopieczni Guardioli wyszli na prowadzenie po trafieniu Mahreza. Algierczyk fantastycznie przymierzył z rzutu wolnego.

W 76. minucie Calvert-Lewin mógł zdobyć kolejnego gola. Tym razem Ederson popisał się jednak dobrą paradą i uchronił swój zespół przed utratą bramki. Kilka minut potem blisko był Mina.

Ostatecznie wynik tego spotkania ustalił Sterling, który pokonal Pickforda w 85. minucie.

Everton – Man City 1:3 (1:1)