Remis w hicie na Old Trafford

Ole Gunnar Solskjaer

Podziałem punktów zakończył się poniedziałkowy hit Premier League. Manchester United przed własną publicznością zremisował 1:1 z Arsenalem.

W pierwszych dwóch kwadransach kibice nie oglądali porywającego widowiska. Obie drużyny miały problem ze stwarzaniem sytuacji pod bramką przeciwnika. Ciekawiej zrobiło się dopiero w ostatnim kwadransie, gdy gra nieco się otworzyła.

Tuż przed przerwą Manchester United wyszedł na prowadzenie. Po wycofaniu piłki przez Rashforda przed pole karne, pięknym uderzeniem w samo okienko bramki Kanonierów popisał się Scott McTominay. Dzięki temu Czerwone Diabły mogły w bardzo dobrych humorach schodzić na przerwę do szatni.

Arsenal doprowadził do wyrównania w 58. minucie. Po błędzie gospodarzy i prostopadłym podaniu Saki, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Manchester United do siatki trafił Pierre-Emerick Aubameyang. Jak się później okazało wynik 1:1 utrzymał się do końca spotkania.

Manchester United – Arsenal FC 1:1 (1:0)

1:0 McTominay 45′
1:1 Aubameyang 59′