LM: Suarez daje wygraną Barcelonie

Luis Suarez

W meczu grupy F fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarze FC Barcelony pokonali na Camp Nou mediolański Inter 2:1. Ekipa z Katalonii zajmuje zatem drugie miejsce w swojej grupie, mając obecnie gorszy bilans goli od Borussii Dortmund.

Goście przystępowali do swojej potyczki bez kontuzjowanego Romelu Lukaku, którego w wyjściowym składzie Nerazzurrich zastąpił Lautaro Martinez. Argentyńczyk miał być lekarstwem na gole w szeregach Interu. Z kolei w ekipie gospodarzy nękać defensywę swoich rywali miał tercet: Leo Messie-Antoine Griezmann-Luis Suarez.

Dość niespodziewanie już po 120 sekundach rywalizacji mediolańczycy wyszli na prowadzenie, co było następstwem uderzenia Lautaro Martineza. Napastnik ekipy z miasta mody płaskim strzałem z lewej nogi pokonał Marca-Andre ter Stegena.

Duma Katalonii po raz pierwszy poważnie zagroziła bramce teamu z Serie A w 15. minucie, gdy na listę strzelców próbował się wpisać Francuz Griezmann, ale próba byłego już zawodnika Atletico Madryt była niecelna, bo futbolówka po tym strzale przeleciała nad poprzeczką.

Tymczasem w 27. minucie po raz drugi piłkę do siatki Barcy skierowali zawodnicy Czarno-niebieskich. Tym razem sztuka ta udała się Antonio Candrevie. Ostatecznie jednak jego gol nie został uznany, gdyż sędzia zauważył pozycję spaloną Włocha, więc do przerwy Inter prowadził jednym golem.

W drugiej odsłonie mistrzowie Hiszpanii dopięli w końcu swego, wyrównując stan rywalizacji w 58. minucie. Świetnym trafieniem popisał się Urugwajczyk Suarez, popisując się efektownym uderzeniem z woleja sprzed pola karnego. Na tym jednak Baca nie chciała poprzestać.

Pięć minut przed końcem podstawowego czasu rywalizacji Barca zaliczyła wielki come back, notując drugie trafienie w meczu. Świetną akcję zainicjował Argentyńczyk Messi, obsługując genialnym podaniem “El Pistolero”, z kolei Suarez z zimną krwią skierował piłkę do siatki, dając wygraną Blaugranie nad ekipą z Półwyspu Apenińskiego.

FC Barcelona – Inter Mediolan 2:1 (0:1)

0:1 Martinez 2′
1:1 Suarez 58′
2:1 Suarez 85′