Kolejna porażka Czerwonych Diabłów

Ole Gunnar Solskjaer

Manchester United po raz kolejny sprawił zawód swoim kibicom. W wyjazdowym meczu uległ 0:1 Newcastle United i po ośmiu kolejkach zajmuje dopiero dwunaste miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa meczu na St James’ Park zakończyła się bezbramkowym remisem. Obie drużyny miały swoje okazje, ale piłka ani razu nie wylądowała w bramce.

Po stronie Newcastle najbliżej wpisania się na listę strzelców był Matthew Longstaff, po którego uderzeniu z dystansu piłka trafiła w poprzeczkę. Z kolei najbliżej wyprowadzenia Manchesteru United na prowadzenie w końcówce pierwszej połowy był Harry Maguire, po którego strzale głową piłka przeszła tuż obok słupka.

Tymczasem w 72. minucie Sroki zaskoczyły defensywę Czerwonych Diabłów i objęły prowadzenie. Jetro Willems ograł w polu karnym dwóch przeciwników, a następnie zagrał piłkę przed pole karne do Matthew Longstaffa. Ten mocnym płaskim strzałem zmusił Davida de Geę do kapitulacji. Jak się okazało był to gol na wagę zwycięstwa.

Newcastle United – Manchester United 1:0 (0:0)

1:0 Longstaff 72′