Chelsea nie dała szans Świętym

N'golo Kante

Chelsea po raz czwarty w tym sezonie sięgnęła po komplet punktów. Zespół Franka Lamparda pewnie 4:1 pokonał na wyjeździe Southampton.

Pierwsza bramka w niedzielnym meczu na St. Mary’s Stadium padła w 17 minucie. Prowadzenie dla Chelsea uzyskał Tammy Abraham, który przelobował bramkarza po świetnym zagraniu Calluma Hudsona-Odoia z głębi pola.

Kilka minut później podopieczni Franka Lamparda prowadzili już 2:0. The Blues świetnie wymanewrowali defensywę Świętych i po podaniu Williana, Mason Mount wykorzystał sytuację sam na sam. Pięć minut później Mount mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale tym razem uderzył obok słupka.

W 30. minucie Southampton zdobyło kontaktowego gola. Nadzieję gospodarzom na uzyskanie korzystnego wyniku przywrócił Danny Ings. Ich radość nie trwała jednak długo, bowiem w 40. minucie Chelsea zdobyła trzeciego gola. Tym razem do siatki trafił N’Golo Kante, który zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka po rykoszecie wylądowała w bramce Southampton.

W drugiej połowie Chelsea kontrolowała przebieg spotkania. W końcówce spotkania zdobyła jeszcze czwartego gola. Wynik pojedynku ustalił Michy Batshuayi, który wykorzystał dogranie Christiana Pulisicia.

Southampton FC – Chelsea FC 1:4 (1:3)

0:1 Abraham 17′