REKLAMA
REKLAMA

Acerbi: Chcę być ważną postacią w drużynie

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  10.10.2019 09:31
Acerbi: Chcę być ważną postacią w drużynie

 |  Euro 2020

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Francesco Acerbi jest w dobrym nastroju przez meczami reprezentacji Włoch z Grecją i Liechtensteinem. W trakcie ostatniej konferencji prasowej zawodnik przekonywał, że Squadra Azzurra pod batutą Roberto Manciniego bawi się grą. Acerbi jednocześnie stwierdził, że jest gotowy na walkę o miejsce w kadrze reprezentacji Włoch na Euro 2020.

- Cieszymy się, że gramy w Rzymie. Wierzymy, że uda nam się wygrać, co mogłoby spełnić oczekiwania naszych kibiców - rzekł obrońca broniący na co dzień barw SS Lazio.

- Zależy nam, aby kontynuować zwycięską passę, co pozwoliłoby nam szybko wywalczyć przepustkę do gry na mistrzostwach Europy. Dla tych z nas, którzy grają w klubach z siedzibą na Stadio Olimpico, bój na tym stadionie w koszulce reprezentacyjnej będzie miał wyjątkowe znaczenie - dodał Acerbi.

- Byłem z reprezentacją Włoch na zgrupowaniu przed Euro 2016, ale ostatecznie nie znalazłem się w ekipie na sam turniej. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Chciałbym jednak zaznaczyć, że nie chcę być tylko statystą w zespole, a odgrywać w nim ważną rolę, pomagając drużynie na boisku - przekonywał piłkarz.

- Jestem dumny z tego, że mogę reprezentować Włochy. Gra dla swojego kraju była zawsze moim marzeniem - powiedział zawodnik.

- Nie ukrywam, że podoba mi się też sposób, w jaki podchodzi do piłki nożnej trener Mancini. Chce, abyśmy naciskali swoich rywali, długo utrzymywali się przy piłce i atakowali. Wniósł do naszej gry wiele świetnych pomysłów, wzmacniając naszą pewność siebie. Potrafi w świetnym stylu wykorzystać potencjał ludzki, który ma drużynie - skwitował Acerbi.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy