Chelsea z kolejną wygraną

Frank Lampard

Trzeci ligowe zwycięstwo z rzędu odniosła w sobotę Chelsea, która przed własną publicznością skromnie 1:0 pokonała Newcastle United. Dzięki tej wygranej drużyna Franka Lamparda awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Chelsea przystępowała do tego spotkania w roli zdecydowanego faworyta. W pierwszej połowie The Blues nie udało się jednak znaleźć sposobu na bramkarza rywali. Dominacja podopiecznych Franka Lamparda nie podlegała jednak dyskusji.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Chelsea atakowała i w 73. minucie zdołała objąć prowadzenie. Po podaniu Calluma Hudsona-Odoia, bramkarza Newcastle mocnym strzałem z lewej strony pola karnego trafił Marcos Alonso. Jak się okazało był to gol na wagę zwycięstwa i ważnych trzech punktów.

Chelsea FC – Newcastle United 1:0 (0:0)

1:0 Alonso 73′