LE: Cenne zwycięstwo Wilków

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o awans do fazy pucharowej Ligi Europy odnieśli dziś zawodnicy Wolverhamptonu Wanderers, którzy pokonali na wyjeździe dotychczasowego lidera grupy K, Slovan Bratysława. Słowacy objęli prowadzenie po golu Sporara, ale w drugiej połowie, szalę zwycięstwa na stronę Wilków przechylili Saiss do spółki z Jimenezem.

Niespodziewani liderzy po dwóch kolejkach doskonale weszli w starcie z Wilkami, albowiem w 11. minucie gry, gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia – Rabiu zagrał prostopadłą piłkę do Sporara, który z lekką pomocą Coady’ego, posłał futbolówkę do siatki. Goście próbowali odpowiedzieć kilka minut później, ale nieznacznie niecelnie przymierzył z dystansu Gibbs-White.

Niespełna kwadrans po przerwie, goście doprowadzili do wyrównania, po tym jak strzałem ze sporej odległości bramkarza Slovana zaskoczył Saiss. Sześć minut później było już 1:2 – De Marco sfaulował w polu karnym jednego z rywali, a jedenastkę na gola zamienił Raul Jimenez.

Końcowe minuty przyniosły sporo nerwów kibicom z Molineux – na przestrzeni kilkudziesięciu sekund dwie żółte kartki obejrzał Diogo Jota i podopieczni Nuno Espirito Santo musieli ostatnie minuty grać w osłabieniu. Wynik nie uległ już jednak zmianie i Wilki wskoczyły tym samym na drugie miejsce w grupie.

Slovan Bratysława – Wolverhampton Wanderers 1:2 (1:0)

1:0 Sporar 11′