LE: Pepe daje wygraną Arsenalowi

Kibice Arsenalu

Arsenal po raz trzeci zapisał na swoje konto trzy punkty w meczu fazy grupowej Ligi Europy. Kanonierzy pokonali u siebie 3:2 Vitorię Guimaraes, choć goście dwukrotnie wychodzili w tym pojedynku na prowadzenie.

Spotkanie nie ułożyło się po myśli Kanonierów, bowiem w ósmej minucie prowadzenie objęła Vitoria. Piłkę w polu karnym otrzymał wówczas Marcus Edwards, zwodem oszukał dwóch rywali, a następnie strzałem pomiędzy nogami bramkarza umieścił piłkę w siatce.

W 32. minucie Arsenal doprowadził do wyrównania. Po dośrodkowaniu Tierneya z lewej strony boiska, celnym uderzeniem głową popisał się Gabriel Martinelli.

Sześć minut później goście z Portugalii po raz drugi w tym meczu zaskoczyli defensywę Arsenalu. Po uderzeniu Davidsona zza pola karnego piłka odbiła się od słupka. Dopadł do niej jeszcze Bruno Duarte i pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Na kolejnego gola trzeba było czekać do drugiej połowy. W 80. minucie podopieczni Unaia Emery’ego po raz drugi w tym meczu wyrównali. Z rzutu wolnego bramkarza Vitorii pokonał Nicolas Pepe. Nie był to jednak koniec emocji w tym spotkaniu.

Gdy wydawało się, że pojedynek zakończy się remisem, w drugiej minucie doliczonego czasu gry Arsenal zdobył zwycięskiego gola. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Pepe, zapewniając swojej drużynie trzecie zwycięstwo w fazie grupowej.

Arsenal FC – Vitoria Guimaraes 3:2 (1:2)

0:1 Edwards 8′
1:1 Martinelli 32′
1:2 Bruno Duarte 38′