Media: Hassenhutl na wylocie z Southampton

Piłka Premier League

Daily Mail podaje na swoich łamach, że piątkowa porażka Southampton FC z Leicester City 0:9, sprawi, że z posadą menedżera Świętych pożegna się Ralph Hassenhutl. Ekipa z St. Mary’s Stadium po przegraniu swojego szóstego meczu w sezonie na dobrze ugrzęzła w strefie spadkowej.

Southampton w piątkowym boju już do przerwy przegrywał 0:5, z kolei po zmianie stron zawodnicy Brendana Rodgersa dołożyli jeszcze cztery trafienia, sięgając po swoje szóste zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu przynajmniej na razie Leicester plasuje się na pozycji wicelidera angielskiej ekstraklasy.

W powszechnej opinii żadnym usprawiedliwieniem Świętych, w związku z piątkowym pogromem, nie jest to, że już od 12 minuty musieli grać w zdekompletowanym zestawieniu, bo czerwoną kartką ukarany został Ryan Bertrand.

Przypomnijmy, że austriacki trener trafił do Southampton w grudniu minionego roku, podpisując umowę z klubem do końca czerwca 2021 roku. Jak na razie prowadził drużynę w 32 spotkaniach, wygrywając 12 meczów, dziewięć remisując, a przegrywając 16.