Pewna wygrana Man City

Raheem Sterling

Manchester City pewnie 3:0 pokonał Aston Villę w pierwszym sobotnim spotkaniu 10. kolejki Premier League.

Podopieczni Josepa Guardioli byli zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w sobotnim spotkaniu. W pierwszej połowie nie potrafili jednak znaleźć sposobu na defensywę rywali.

Pierwsza bramka padła w 46. minucie. Po długim podaniu i złej interwencji jednego z obrońców Aston Villi, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Raheem Sterling i płaskim uderzeniem trafił do siatki.

W 65. minucie na 2:0 podwyższył Kevin de Bruyne, który zaskoczył bramkarza rywali uderzeniem z lewej strony boiska. Manchester City nie zamierzał na tym poprzestawać i w 70. minucie zdobył trzeciego gola. Tym razem do piłki na jedenastym metrze dopadł Ilkay Gundogan i mocnym strzałem nie dał szans golkiperowi gości. Wynik 3:0 nie uległ już zmianie.

Manchester City – Aston Vilal 3:0 (1:0)

1:0 Sterling 46′
2:0 De Bruyne 65′
3:0 Gundogan 70′