Wymęczone zwycięstwo Man City

Sergio Aguero

Nie bez problemów ósme zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w sobotnie popołudnie piłkarze Manchesteru City, którzy u siebie pokonali 2:1 Southampton.  Po tym meczu Obywatele nadal tracą sześć punktów do prowadzącego Liverpoolu.

Spotkanie nie ułożyło się po myśli podopiecznych Josepa Guardioli, bowiem to Southampton w 13. minucie objęło prowadzenie. Wynik meczu otworzył James Ward-Prowse, wykorzystując błąd Edersona, który odbił piłkę przed siebie po strzale zza pola karnego. Jak się później okazało był to jedyny gol w pierwszej połowie.

Ataki Manchesteru City przyniosły efekt dopiero w 70. minucie. Do wyrównania doprowadził wówczas Sergio Aguero, który trafił do siatki z ośmiu metrów po mocnym wstrzeleniu piłki przez Kyle’a Walkera z prawej strony boiska.

W 87. minucie mistrzowie Anglii przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła i złej interwencji bramkarza, piłka trafiła prosto pod nogi Walkera, który pewnie trafił do siatki.

Manchester City – Southampton FC 2:1 (0:1)

0:1 Ward-Prowse 13′
1:1 Aguero 70′
2:1 Walker 87′