Premiership: Skuteczny Aguero, szybki Aubameyang

Sergio Aguero

Sergio Aguero oddał w tym sezonie dziesięć celnych strzałów w meczach Premier League i zdobył po nich aż dziewięć bramek. Z kolei Pierre-Emerick Aubameyang osiągnął granicę 50. goli w barwach Arsenalu, potrzebując do tego zaledwie 78 spotkań.

Kyle Walker za to pierwszy raz w karierze w jednym meczu zdobył bramkę i zaliczył asystę.

Ciekawostki statystyczne po spotkaniach Premier League:

7 – Frank Lampard jest drugim menedżerem Chelsea, który wygrał siedem kolejnych spotkań wyjazdowych (we wszystkich rozgrywkach). Pierwszym był Bobby Campbell (1989)

35 – Sadio Mane zdobył 35. zwycięskiego gola Liverpoolu strzelonego w ostatniej minucie lub doliczonym czasie gry. Żaden inny klub z Premier League nie ma na koncie tylu takich bramek. Tylko w tym i poprzednim sezonie The Reds wygrali w ten sposób pięć pojedynków

1 – Kyle Walker pierwszy raz w karierze (272 występy) w tym samym meczu Premier League zdobył bramkę i zaliczył asystę

9 – Sergio Aguero zdobył dziewięć bramek oddając dziesięć celnych strzałów w tym sezonie w meczach Premier League

8 – po raz ósmy w historii pod wodzą Pepa Guardioli Manchester City nie zdołał oddać celnego strzału w pierwszej połowie meczu Premiership. W czterech przypadkach rywalem Obywateli było Southampton

3 – Lys Mousset (Sheff Utd) został dziewiątym piłkarzem, który zaliczył trzy lub więcej asyst w pierwszej połowie meczu Premier League

3 – Sheffield United pierwszy raz od maja 1993 roku zdobyło trzy gole w pierwszej połowie spotkania Premiership

50 – Pierre-Emerick Aubameyang zdobył 50. gola dla Arsenalu w 78. występie w barwach Kanonierów. Tylko sześciu piłkarzy Arsenalu osiągnęło tę granicę szybciej

13 – 13 punktów Manchester United w pierwszych jedenastu meczach Premier League w tym sezonie to najgorszy wynik tego klubu od 1986 roku (11)

12 – Leicester City wygrało 12 spotkań pod wodzę Brendana Rodgers – odkąd objął on zespół, tylko Liverpool (19) i Man City (17) odniosły w Premiership więcej zwycięstw

10 – Jamie Vardy został pierwszym zawodnikiem w tym sezonie, który osiągnął granicę dziesięciu bramek w Premier League. Gdy poprzednim razem udała mu się ta sztuka, Lisy zostały mistrzami Anglii