LE: Arsenal remisuje w Portugalii

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Arsenalowi nie udało się odnieść czwartego zwycięstwa w fazie grupowej Ligi Europy. W środowym meczu grupy F Kanonierzy zremisowali 1:1 na wyjeździe z Vitorią Guimaraes.

Arsenal wygrywając w środę mógł zapewnić sobie awans do fazy pucharowej. Na razie jednak będzie musiał poczekać ze świętowaniem.

Przez większą cześć spotkania na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Bramki obejrzeliśmy dopiero w ostatnich dziesięciu minutach spotkaniach.

W 81. minucie podopieczni Unaia Emery’ego wykorzystali stały fragment gry i wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Nicolasa Pepe z rzutu rożnego, ładnym uderzeniem głową popisał się Shkodran Mustafi.

Gdy wydawało się, że Arsenal sięgnie po komplet punktów, w doliczonym czasie gry gospodarze wyrównali. Po podaniu Rochinhy, do siatki Arsenalu trafił Bruno Duarte Da Silva.

Vitoria Guimaraes – Arsenal FC 1:1 (0:0)

0:1 Mustafi 81′
1:1 Da Silva 90+1′