El. ME: Anglia z trzema oczkami

Harry Kane

Zawodnicy reprezentacji Kosowa – w meczu eliminacyjnym  – przegrali z Anglią 0:4. Ostatecznie gospodarze zajęli trzecie miejsce. Na swoim koncie zgromadzili jedenaście punktów. Rywale uplasowali się na pierwszej lokacie (21 oczek).

Co działo się w tej konfrontacji? Piłkarze reprezentacji gospodarzy mogli wyjść na prowadzenie już w siódmej minucie. Na uderzenie zdecydował się Nuhiu, lecz bramkarz Anglików stanął na wysokości zadania.

Kilka minut potem groźnie zrobiło się pod bramką reprezentacji Kosowa. Strzał oddał Sterling, ale tym razem swoje umiejętności zaprezentował golkiper gospodarzy.

Na pierwszego gola w tej potyczce czekaliśmy do 32. minuty. Wtedy to bramkę zdobył Winks. Anglik dobrym przyjęciem wypracował sobie znakomitą sytuację i pewnie pokonał Muricia.

W 61. minucie mogło być już 2:0 dla przyjezdnych. Kane trafił jednak w słupek. Napastnik dopiął swego kilkanaście minut później. Wtedy to uderzeniem z bliskiej odległości pokonał bowiem bramkarza gospodarzy.

W 83. minucie trafienie na swoim koncie zapisał także Rashford. Finalnie wynik tego spotkania uległ zmianie jeszcze raz. W doliczonym czasie gry gola zdobył bowiem Mount.

Kosowo – Anglia 0:4 (0:1)