LM: Bayer wygrywa w Moskwie

Puchar Ligi Mistrzów

W pierwszym wtorkowym spotkaniu grupy D Ligi Mistrzów, Bayer Leverkusen pokonał 2:0 na wyjeździe Lokomotiw Moskwa. Dzięki tej wygranej niemiecki zespół zachowuje szanse na awans do fazy pucharowej.

W 10. minucie prowadzenie dla Lokomotiwu mógł uzyskać Grzegorz Krychowiak, który zdecydował się na mocne uderzenie sprzed pola karnego, którym sprawił sporo problemów bramkarzowi Bayerowi. Ostatecznie jednak Hradecky skutecznie interweniował.

Kilka chwil później Bayer wyszedł na prowadzenie. Piłka wylądowała w siatce Lokomotiwu po samobójczym trafieniu Rifata Żemaletdinowa. Jak się później okazało był to jedyny gol w pierwszej połowie.

W 54. minucie Bayer podwyższył na 2:0. Po świetnym podaniu za linię defensywy, kapitalnym strzałem z woleja z lewej strony pola karnego popisał się Sven Bender.

Lokomotiw szukał swoich okazji, ale ostatecznie ani razu nie znalazł sposobu na defensywę rywali.

Lokomotiw Moskwa – Bayer Leverkusen 0:2 (0:1)

0:1 Żemaletdinov (sam.) 11′
0:2 S. Bender 54′