LM: Barca z awansem

Leo Messi
Cosmin Iftode / Sport Pictures Na zdjęciu: Leo Messi

FC Barcelona pokonał pewnie 3:1 Borussię Dortmund w meczu grupy F fazy grupowej Ligi Mistrzów, Jednocześnie ekipa z Katalonii zapewnił sobie już awans do 1/8 finału rozgrywek.

Mistrzowie Hiszpanii przystępowali do swojego spotkania z jasnym celem, którym było zapewnienie sobie gry w kolejnej fazie rozgrywek, a do tego była potrzebna wiktoria z ekipą z Signal Iduna Park. Z kolei dortmundczycy mieli zamiar pokrzyżować plany gospodarzy, chcąc zrobić krok w kierunku gry w 1/8 finału rozgrywek.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji ekipa z Katalonii była zespołem dominującym, a następstwem ego były dwa gola dla gospodarzy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Luis Suarez, wykorzystując sytuację oko w oko z bramkarzem rywali.

Tymczasem w 33. minucie prowadzenie Dumy Katalonii podwyższył Leo Messi. Tym razem w roli podającego wystąpił Urugwajczyk Suarez. Z kolei kapitan Barcy uderzeniem z lewej nogi umieścił futbolówkę w siatce. Do przerwy podopieczni Ernesto Valverde prowadzili zatem 2:0.

Po zmianie stron Antoine Griezmann zaliczył trzecie trafienie dla Barcelony. Reprezentant Francji w podobny stylu jak argentyński napastnik w pierwszej odsłonie pokonał Romana Bürkiego. Tym samym Barca mogła być już spokojna zwycięstwa, chociaż w 75. minucie Messi mógł strzelić kolejnego gola, ale trafił w poprzeczkę.

Co prawda trzynaście minut przed końcem podstawowego czasu gry na listę strzelców wpisał się jeszcze Jadon Sancho, ale jak się później okazało było to tylko trafienie honorowe dla niemieckiej drużyny. Tym samym mecz zakończył się wygraną mistrzów Hiszpanii 3:1.

FC Barcelona – Borussia Dortmund 3:1 (2:0)

1:0 Suarez 29′