LE: Rezerwy Man Utd przegrały w Kazachstanie

Ole Gunnar Solskjaer

Pierwszej porażki w fazie grupowej Ligi Europy doznali w czwartek piłkarze Manchesteru United. Grający w mocno rezerwowym składzie zespół Ole Gunnara Solskjaera przegrał 1:2 na wyjeździe z FC Astana. Czerwone Diabły już wcześniej zapewniły sobie awans do fazy pucharowej.

Manchester United przystąpił do tego meczu z wieloma zawodnikami, którzy na co dzień nie mają szans na występy w Premier League. Szkoleniowiec dał bowiem odpocząć swoim czołowym piłkarzom.

Mecz rozpoczął się jednak po ich myśli, bowiem w 10. minucie prowadzenie dla gości z Anglii uzyskał Jesse Lingard, który pokonał bramkarza rywali ładnym uderzeniem zza pola karnego. Wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

W drugiej połowie ambitnie grający Kazachowie odwrócili jednak losy rywalizacji. W 55. minucie do wyrównania, po podaniu Murtazajeva, doprowadził Dmitrij Shomko, a siedem minut później padła drugi gol dla Astany. Piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Bernard. Tym samym gospodarze zdobyli pierwsze punkty w fazie grupowej. Nie mają już jednak szans na grę w fazie pucharowej.

FC Astana – Manchester United 2:1 (0:1)

0:1 Lingard 11′
1:1 Shomko 55′
2:1 Bernard (sam.) 62′