Chelsea przegrywa z West Hamem!

Frank Lampard

Drugiej z rzędu ligowej porażki doznali piłkarze Chelsea, którzy w derbowym meczu przegrali 0:1 z West Hamem United.

Faworytem sobotniego spotkania byli podopieczni Franka Lamparda. W pierwszej połowie The Blues nie zdołali znaleźć jednak sposobu na defensywę rywali. West Ham również nie zamierzał się ograniczać do bronienia dostępu do własnej bramki i kilka razy zagroził bramce gospodarzy.

Trzy minuty po przerwie bramkarz Chelsea Kepa musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Po lewej stronie pola karnego rywala świetnie ograł Aaron Cresswell, a następnie precyzyjnym uderzeniem przy dalszym słupku nie dał szans golkiperowi rywali.

The Blues nie potrafili w żaden sposób odpowiedzieć i niespodzianka stała się faktem.

Chelsea FC – West Ham United 0:1 (0:0)

0:1 Cresswell 48′

West Ham – Fornals, Jarmolenko, Cresswell

Chelsea: Kepa – James, Tomori, Zouma, Emerson – Jorginho (63′ Kante), Kovacić – Pedro (63′ Willian), Mount, Pulisic – Giroud (71′ Hudson-Odoi)

West Ham: Martin – Fredericks, Ogbonna, Balbuena, Cresswell – Rice – Snodgrass, Noble, Fornals (83′ Masuaku), Anderson (71′ Jarmolenko) – Antonio (76′ Haller)