LM: Wysoka wygrana City. Asysta Kądziora

Damian Kądzior

Z europejskimi pucharami pożegnało się dzisiaj Dinamo Zagrzeb, które na zakończenie fazy grupowej wysoko przegrało z Manchesterem City 1:4. Podopieczni Nenada Bjelicy objęli prowadzenie po golu Daniego Olmo, ale później hat-trick zanotował Gabriel Jesus, a w końcówce wynik meczu ustalił Phil Foden. 59 minut na boisku i asystę zaliczył Damian Kądzior.

Na jedną zmianę po ligowym remisie z Varazdinem zdecydował się opiekun gospodarzy, Nenad Bjelica – miejsce Marina zajął Orsić. W składzie Manchesteru City po przegranych derbach z United zostało tylko trzech zawodników – mowa tu o Rodrim, Gabrielu Jesusie i Bernardo Silvie.

W dziesiątej minucie, nieoczekiwanie na prowadzenie wyszli gospodarze – świetną centrą z prawej flanki popisał się Kądzior, a silnym uderzeniem z woleja ręce Bravo przełamał Olmo. Dinamo mogli nawet podwyższyć prowadzenie kwadrans przed końcem pierwszej połowy, ale po dośrodkowaniu Stojanovicia, Bravo obronił strzał głową Orsicia.

Dziesięć minut przed przerwą, Obywatele zdołali jednak doprowadzić do wyrównania – dośrodkowanie z prawej strona pola karnego posłał Mahrez, a celne uderzenie głową z pięciu metrów oddał Gabriel Jesus. Kilka minut później z dystansu spróbował jeszcze Foden, ale piłka minęła światło bramki.

Pięć minut po przerwie, piłkarze z błękitnej części Manchesteru prowadzili już 2:1 – Gabriel Jesus wymienił piłkę w polu karnym z Fodenem, po czym łatwo nabrał Dilavera i pokonał Livakovicia. W 54. minucie, Brazylijczyk skompletował hat-tricka – tym razem z lewej strony szesnastki Dinama dograł Mendy, a Jesus tylko odpowiednio dostawił stopę.

Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, The Citizens wbili jeszcze czwartego gola – po koronkowej akcji i asyście Bernardo Silvy, wynik meczu na 4:1 ustalił Foden. W ostatnich sekundach okazję miał jeszcze Sterling, ale trafił prosto w bramkarza.

Dinamo Zagrzeb – Manchester City 1:4 (1:1)