Popisowy występ De Bruyne, City z pełną pulą

Kevin De Bruyne

Manchester City pewnie pokonał w wyjazdowym spotkaniu w ramach 17. kolejki angielskiej ekstraklasy Arsenal FC 3:0. Była to druga z rzędu wiktoria The Citizens w delegacji.

Najciekawsze starcie  weekendu rozgrywane było na Emirates Stadium, gdzie londyńczycy mieli nadzieję na drugą z rzędu wiktorię. Z kolei podopieczni Josepa Guardioli chcieli udowodnić, że potknięcie z Manchesterem United w derbach było tylko wypadkiem przy pracy.

Na pierwszego gola trzeba było czekać zaledwie 120 sekund, Na listę strzelców wpisał się Kevin De Bruyne. Belg wykorzystał podanie od Gabriela Jesusa, oddając mocny strzał z prawej nogi z mniej więcej 14 metrów. Na tym mistrzowie Anglii nie poprzestali, bo w 15. minucie podwyższyli swoje prowadzenie po golu Raheema Sterlinga.

Tymczasem w 40. minucie Man City wyszedł na trzybramkowe prowadzenie prowadzeniu dzięki strzale De Bruyne sprzed pola karnego. Tym samym reprezentant Belgii zakończył pierwsze trzy kwadranse rywalizacji z dwoma trafieniami i asystą, a ekipa z Etihad Stadium była blisko swojego 11. zwycięstwa w sezonie.

Po zmianie stron więcej goli już nie padło. Tym samym bój zakończył się rezultatem 3:0 dla gości, dzięki czemu ekipa Guardioli legitymuje się 35 punktami na koncie, tracąc 14 “oczek” do prowadzącego Liverpoolu FC. Za tydzień The Gunners zmierzą się w delegacji z Evertonem, a Man City u siebie z Leicester City.

Arsenal FC – Manchester City 0:3 (0:3)

0:1 De Bruyne 2′
0:2 Sterling 15′
0:3 De Bruyne 40′