Borussia przegrała w Sinsheim!

Kibice Borussii Dortmund

Trzeciej porażki w tym sezonie doznała w piątkowy wieczór Borussia Dortmund, która w wyjazdowym meczu uległa 1:2 Hoffenheim.

Mecz świetnie ułożył się dla gości z Dortmundu, którzy w 17. minucie objęli prowadzenie. Po szybkiej zespołowej akcji, wbiegający w pole karne Achraf Hakimi otrzymał podanie w tempo, a następnie zagrał na piąty metr do Mario Goetze. Ten pokonał bezradnego Baumanna.

Do wyrównania w 26. minucie mógł doprowadzić uderzeniem z rzutu wolnego Robert Skov, ale zabrakło mu odrobinę precyzji. Borussia odpowiedziała groźnymi strzałami Hakimiego i Thorgana Hazarda. Ostatecznie jednak w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie obie drużyny szukały swoich okazji, wynik długo nie ulegał jednak zmianie. W 80. minucie do wyrównania doprowadził jednak Sargis Adamyan, który wykorzystał podbramkowe zamieszanie.

Hoffenheim nie zamierzało na tym poprzestawać i w 87. minucie zdobyło drugiego, jak się okazało zwycięskiego gola. Po podaniu Adamjana trzy punkty gospodarzom zapewnił Andrej Kramarić.

TSG Hoffenheim – Borussia Dortmund 2:1 (0:1)

0:1 Goetze 17′
1:1 Adamjan 79′
2:1 Kramarić 87′

Borussia – Akanji

Hoffenheim: Baumann – Nordtveit, Grillitsch, Hübner – Samassekou (46′ Adamjan) – Rudy, Baumgartner (78′ Kaderabek), Geiger (65′ Locadia), Skov – Bebou, Kramarić

Borussia: Bürki – Akanji, Hummels (46′ Piszczek), Zagadou – Hakimi, Weigl, Brandt, Schulz – Hazard (46′ Bruun Larsen), Götze (84′ Alcacer), Sancho