Koniec roku w Premier League. City lepsze od Szabli

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  29.12.2019 20:54

Kevin De Bruyne  |  fot. Stefan Constantin / SPORT PICTURES

Piłkarze wracają na boiska!
Nie bez problemów komplet punktów w konfrontacji z beniaminkiem, Sheffield United zapisali dziś na swoje konto piłkarze Manchesteru City - podopieczni Pepa Guardioli pokonali Szable 2:0, po bramkach Sergio Aguero oraz Kevina De Bruyne. Przy pierwszym golu nie obyło się jednak bez kontrowersji.

Na trzy zmiany po porażce na Molineux zdecydował się opiekun Obywateli, Pep Guardiola - miejsca Edersona, Mendy'ego i Otamendiego zajęli Bravo, Zinchenko oraz Garcia. Także trzech zawodników po remisie z Szerszeniami wymienił Chris Wilder - zamiast Lundstrama, McGoldricka i McBurniego mogliśmy oglądać Besicia, Mousseta i Robinsona.

Od pierwszych minut piłkarze beniaminka chcieli pokazać swoim rywalom, że nie zamierzają oddać mistrzom Anglii trzech punktów w łatwy sposób. Co więcej, w pierwszych fragmentach spotkania, to Szablelepiej prezentowały się na boisku - w ósmej minucie gry stworzyli również pierwszą sytuację, gdy po centrze Robinsona, niecelnie główkował Mousset.

Gospodarze przebudzili się w drugim kwadransie - w 17. minucie, Mahrez w ostatniej chwili został jednak zablokowany przez Egana. Osiem minut później, znów gorąco zrobiło się pod bramką Claudio Bravo - najpierw Fernandinho zatrzymał Mousseta, a chwilę później, po dośrodkowaniu Norwooda, w świetle bramki nie zmieścił się Egan.

Kwadrans przed końcem pierwszej połowy, futbolówka znalazła się w siatce Manchesteru City - po świetnym, krosowym zagraniu Flecka, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Mousset, ale gol Francuza został anulowany po wideoweryfikacji, która wykryła spalonego.

Sporo działo się również w ostatnich minutach pierwszych 45 minut - najpierw zbyt wysoko piłkę uderzył Walker, później w bramkę nie trafił uderzający z woleja Besić, a w 40. minucie, uderzenie Mousseta z ostrego kąta ugrzęzło w bocznej siatce.

Wynik otwarty został siedem minut po przerwie w dosyć kontrowersyjnych okolicznościach - sędzia wyraźnie przeszkodził gościom w wyprowadzeniu piłki spod własnego pola karnego, z czego skrzętnie skorzystał do De Bruyne, który zagrał prostopadle do Sergio Aguero, a Argentyńczyk silnym uderzeniem pod poprzeczkę zdobył gola na 1:0. Protesty gości na nic się zdały, albowiem pomimo analizy VAR, bramka została uznana.

Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Obywatele dołożyli drugiego gola - Mahrez zagrał prostopadle do De Bruyne, który przełożył z łatwością przeciwnika i płaskim strzałem w krótki róg zaskoczył Hendersona. W doliczonym czasie gry o sporym pechu mówić mógł Sharp, który po dośrodkowaniu Stevensa, upolował głową słupek bramki strzeżonej przez Claudio Bravo.

Kiedy następne mecze?

Mistrzowie Anglii odnieśli tym samym trzynaste ligowe zwycięstwo w trwającej kampanii Premier League - podopieczni Pepa Guardioli plasują się na trzeciej pozycji, ale do drugiego Leicester tracą tylko jedno oczko. 2020 rok rozpocznie się dla The Citizens od spotkania z Evertonem, podczas gdy Sheffield United podejmie Liverpool.

Manchester City - Sheffield United 2:0 (0:0)

1:0 Aguero 52'
2:0 De Bruyne 82'

B. Silva - Stevens

City: Bravo - Zinchenko, Fernandinho, Garcia, Walker - Rodri, B. Silva (62' Gundogan) - Sterling (87' Gabriel Jesus), De Bruyne, Mahrez - Aguero (81' Foden)

Sheffield: Henderson - O'Connell, Egan, Basham - Stevens, Fleck, Norwood, Besić (75' McBurnie), Baldock - Mousset (83' Sharp), Robinson (59' McGoldrick)

Komentarze | 20 komentarzy

mancityfan | 29.12.2019 21:11

Ten młody Eric Garcia to lepszy od Stonesa a napewno od Otamendiego.
Szkoda, że Foden tak mało gra, jak Eric daje radę to on tym bardziej powinien

Drukarnia | 29.12.2019 21:21

Sędzia pomaga City w zdobyciu pierwszego gola, to już najwyższy poziom drukowania.

ThePrimeSoul | 29.12.2019 22:41

Wcześniej sędzia zabrał Wolves bramkę z LFC po śmiesznym "spalonym" mierzonym na 2 mm, teraz to samo z Sheffield, które uczciwie strzela bramkę, a sędzia gwizda spalonego, którego nawet na zoomie nie widać. Jaja VARu w tej kolejce koszmarne, bo po dodaniu sytuacji z Pukkim mamy 3 chore decyzje. Chyba tracę wiarę w ludzkość normalnie -_-

Joker | 29.12.2019 23:37

Ten "spalony" Sheffield i tak był najbardziej widoczny z tych "spalonych" z tej kolejki, no ale powiedzmy sobie szczerze. To znowu były jak nie milimetry to góra centymetr, może dwa. Dla mnie jeśli liniowy nie podnosi chorągiewki przy takich "spalonych" to jeśli z powtórek nie wyniknie iż jest to oczywisty błąd liniowego decyzja z boiska nie powinna być zmieniania, bo przecież VAR miał być do korekty ewidentnych błędów arbitrów, a nie takich których zwyczajnie sędzia z boiska nie ma szans wyłapać, bo ludzkie oko nie ma szans dostrzec "spalonego" na 2 czy 3 cm...

Co do meczu to City w 1.poł grało tak katastrofalnie, że Guardiola był wręcz jednocześnie przerażony tym co widzi i wściekły :) w przerwie musiał pójść jakiś mocny przekaz, bo City wyglądało zupełnie inaczej, przyśpieszyli i zaczęli stwarzać jakieś zagrożenie, też De Bruyne się rozkręcił co pewnie miało spore znaczenie.

Młody Garcia na pewno obiecujący chłopak. Zobaczymy jak się będzie rozwijał, widać że brakuje mu doświadczenie, bo czasami źle się ustawi, nie sprawia też wrażenia najszybszego, ale nadrabia inteligencją, ambicją i dobrym wyprowadzeniem piłki.

joval | 30.12.2019 02:00

Milimetrowe spalone są wychwytywane przez VAR, ale sędzia asystujący przy golu dla City jest OK. Anulowanie tej bramki zapewne nic by nie zmieniło w rezultacie meczu, no ale błagam - jak można być tak małostkowym przy niewidocznych spalonych i jednocześnie pozwalać na takie czy inne ewidentne przewinienie?

TataDrukarni | 30.12.2019 02:34

Ta kolejka, jak i wszystkie poprzednie, wyraźnie pokazały, że liVARpool ma kupionych wszystkich sędziów w Premier League. Tylko tak mogli wreszcie sięgnąć po mistrzostwo.

Drukarnia | 30.12.2019 06:16

Zapomniałem jeszcze dodać ze nawet sędzia już asystuje przy golach City. To jest dopiero drukowanko  :) cyrk

Mr_Devil | 30.12.2019 13:43

Oczywiście nie było żadnej asysty, bo asysta wiadomo co oznacza - podanie. Tu sędzia unosi nogę, a podaje zawodnik Sheffield.

Tylko -  obecność sędziego uniemożliwia oddanie dopracowanej piłki i pojawia się problem, bo jest przechwyt i pada gol.. Rzadko zdarzają się takie sytuacje z przeszkadzającym sędzią, ale widziałem je i zawsze było tak, ze gra toczyła się dalej..

mr_roba | 30.12.2019 14:08

Joker
Wyobraźmy sobie, że FIFA i UEFA ustalą, iż spalonych do 5 cm nie gwiżdżemy.
To co jak będzie 5,1 cm? Przecież to tylko 1mm.
Po to - wzorem innych sportów - była presja na włodarzy aby używać analizy zapisu gry aby drużyny nie były okradane w wyniku błędów sędziowskich.
Teraz podniosło się larum, że to jest niezgodne z duchem gry. Jakoś np. w hokeju, który jest bardziej dynamiczny nikt nie marudzi. Czy ten duch gry oznacza loterię sędziowską? Ten dreszczyk emocji - czy sędzia uzna gola bądź nie?

The Kop | 30.12.2019 14:14

A tu cisza tu oczywiście kontrowersji niema spalony jawny nawet niema o czym dyskutować hehehe.
Sędzia przy golu Aguero też trochę pomógł. Chodź tu bez uważam że bramka prawidłową czasami takie sytuacje zdarzają się cóż pech. Tylko ciekawe gdyby tak LFC strzelił bramkę,, z pomocą sędziego".

Arccos | 30.12.2019 18:30

Bramka z pośrednią asystą sędziego już mnie nie zdziwi. Liverpool tracił już punkty po asyście balona.

Joker | 30.12.2019 19:00

The Kop
Czytałeś co napisałem? Więc nie pisz o ciszy, bo ja jestem konsekwentny jeśli chodzi o te wydumane "spalone".

mr_roba
Przeczytałeś ze zrozumieniem co napisałem? VAR nie ma sędziować za arbitrów tylko naprawiać ewidentne błędy sędziów. A czy jak sędzia nie podniesie chorągiewki gdy spalonego zwyczajnie nie widać na żadnej powtórce tylko trzeba przez kilka minut nakładać siatkę kartograficzną, aby wykazać iż sędzia pomylił się o kilka milimetrów to jest ewidentny błąd arbitra? No chyba nie, więc uważam iż jasno się wyraziłem. Jak liniowy puszcza akcje, a potem na powtórce nie widać, aby liniowy pomylił się wyraźnie, że spalony jest ewidentny to utrzymujemy decyzję arbitra, a nie rysujemy kilka minut setki linii, aby znaleźć spalonego na kilka milimetrów, to jest piłka nożna, i tu naprawdę nie ma dla przebiegu akcji znaczenia, że ktoś był centymetr czy dwa bliżej bramki, tymbardziej że często na spalonym jest wychylony bark, ucho, nos czy kolano. To jest śmieszne.

The Kop | 30.12.2019 19:34

Joker
Pisałem ogólnie bo pisząc to tylko ty Mr. Devil ThePrimeSoul i joval drukarni i jego taty nie liczę więc w porównaniu to co jest pod oknem Liverpoolu to,, nic" jest chyba różnica. A czasu trochę upłynęło nie uważasz.
Skoro oceniamy jedno to oceńmy i drugie skoro nie jesteśmy stronniczy.

mr_roba | 30.12.2019 23:35

Joker
Przeczytaj proszę jeszcze raz swój ostatni post i zastanów się nad jego sensem.
Reguły używania VAR są jasne. Inna sprawa, że Anglicy jak zawsze wszystko robią po swojemu i niby w ramach utrzymania płynności gry nie korzystają z monitorów a jedynie zdają się na podpowiedzi sędziów VAR.
W ten sposób przerzucają odpowiedzialność na nich.

TataDrukarni | 31.12.2019 01:41

Hahaha jak ktoś tam widzi asystę sędziego przy golu City to już nawet w szpitalu nie pomogą takiemu debilowi. Zapoznać się z zasadami gry i dopiero potem komentować.

Drukarnia | 31.12.2019 09:00

Tata drukarni- masz racje, w przepisach jest jasno napisane - "Sędzia może asystowac zawodnikom Man City"
Co za debil hahahhahahaha

CFC_2018 | 31.12.2019 09:42

Ty patologiczny frędzlu...

Wszędzie widzisz błędy sędziów które dają pkt. innym drużynom a nurkowanie manosia kilkanascie razy w kazdym meczu bez reakcji kartkowej ze strony sędziego to co?! To nie czasem wydruk pod mistrzostwo dla looserpoolu? Ty jednostronny śmieciu... bujaj się stąd bo cie nikt tu nie chce, ty piłkarski frustracie... to mistrzostwo dla looserpoolu i tak ktoś im zabierze za rok... albo City albo Chelsea... lód stopnieje i wyłoni się bagno pełne gówna...

mancityfan | 31.12.2019 10:36

mancityfan | 31.12.2019 10:39

TataDrukarni | 01.01.2020 21:30

Drukarnia ty tu jesteś największym błaznem i kretynem więc zamilcz. Po każdym meczu wybielasz drukowanie pod liVARpool i doszukujesz się jakichś debilnych argumentów przeciw innym, uczciwie grającym klubom.