Arsenal z przełamaniem, Man Utd rozczarował

Sokratis Papastathopoulos

W ostatnim środowym starciu w ramach 21. kolejki angielskiej ekstraklasy Arsenal FC w roli gospodarza pokonał 2:0 Manchester United. Dzięki tej wiktorii Kanonierzy awansowali na dziesiąte miejsce w ligowej stawce. Warto zaznaczyć, że londyńczycy po raz pierwszy od 17 spotkań zakończyli swój mecz bez straty gola.

Podopieczni Mikela Artety przystępowali do swojego starcia, chcąc przełamać serię pięciu meczów bez wygranej. Z kolei team z Old Trafford, będąc w gazie, liczył na trzecią z rzędu ligową wiktorię, dzięki której mógł zmniejszyć stratę do Chelsea FC.

Absolutna dominacja The Gunners

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Emirates Stadium byli świadkami dwóch trafień swoich pupili. Pierwszy gol w spotkaniu padł już w ósmej minucie, gdy na prowadzenie londyńską drużynę wyprowadził Nicolas Pepe, który strzałem z lewej nogi z mniej więcej ośmiu metrów zmusił do kapitulacji Davida De Geę.

Tymczasem tuż przed przerwą prowadzenie Arsenalu podwyższył Sokratis Papastathopoulos, zdobywając bramkę ze stosunkowo bliskiej odległości, dobijając strzał Alxandre’a Lacazette’a. Jednocześnie ekipa ze stolicy Anglii była blisko swojego szóstego zwycięstwa w sezonie.

Arsenal z czwartą wygraną u siebie w tym sezonie

Po zmianie stron szansę na trafienie kontaktowe dla gości miał Andreas Pereira. Ostatecznie próba Brazylijczyka była jednak niecelna, a piłka po jego strzale trafiła tylko w boczną siatkę. Dodajmy, że zawodnicy The Gunners już w poniedziałek w ramach Pucharu Anglii zagrają z Leeds United, a Czerwone Diabły zmierzą się z Wolverhampton.

Arsenal FC – Manchester United 2:0 (2:0)