Udany debiut Moyesa, cały mecz Fabiańskiego

Łukasz Fabiański

Norwich City zremisowało przed własną publicznością z Crystal Palace, a West Ham United okazał się lepszy od AFC Bournemouth w meczach 21. kolejki Premier League. W ekipie ze stolicy Anglii całe zawody zaliczył Łukasz Fabiański, z kolei całe spotkanie na ławce rezerwowych Wisienek spędził Artur Boruc.

Konfrontacja czerwonej latarni rozgrywek z Orłami nie miała zdecydowanego faworyta. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego obie ekipy dzieliła w tabeli różnica 11 punktów. Nie przeszkodziło to jednak w tym, aby po pierwszej części rywalizacji toczonej na Carrow Road, to gospodarze prowadzili 1:0. Stało się tak dzięki trafieniu Todda Cantwella, który wykorzystał koronkowo rozegraną akcję swojego zespołu. Gdy wydawało się, że Norwich sięgnie po pełną pulę, to punkt Crystal Palace uratował Connor Wickham, wykorzystując podanie od Wilfrieda Zahy.
__________________________________

Jednostronny przebieg miała natomiast rywalizacja na London Stadium, gdzie Młoty w debiucie Davida Moyesa dosłownie rozbiły swoich rywali. Już w pierwszej połowie West Ham zaaplikował swoim rywalom trzy gole. Wynik meczu otworzył Mark Noble, któremu dopisało trochę szczęścia, bo po jego strzale sprzed pola karnego piłka odbiła się od jednego z przeciwników i zatrzepotała w siatce. Ten sam zawodnik w 35. minucie wykorzystał rzut karny, a w międzyczasie bramkę na 2:0 zdobył Sebastien Haller, oddając efektowne uderzenie z powietrza. Wynik rywalizacji po zmianie stron ustalił Felipe Anderson.

Norwich City – Crystal Palace 1:1 (1:0)

1:0 Cantwell 4′
1:1 Wickham 87′

West Ham United – AFC Bournemouth 4:0 (3:0)