Tylko remis Chelsea, wygrana Aston Villi

Frank Lampard

Tylko jeden punkt na swoje konto zapisała w Nowy Rok londyńska Chelsea, która w wyjazdowym meczu zremisowała 1:1 z Brighton. W innym spotkaniu Aston Villa pokonała 2:1 na wyjeździe Burnley.

Środowe spotkanie z Brighton świetnie ułożyło się dla podopiecznych Franka Lamparda, którzy już w dziesiątej minucie objęli prowadzenie. Po strzale Abrahama jeden z zawodników gospodarzy odbił zmierzającą do bramki piłkę, ale ta trafiła prosto pod nogi Azpiliceuty. Ten nie miał problemów z trafieniem do siatki z najbliższej odległości. Był to jedyny gol w pierwszej połowie.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie i wydawało się, że Chelsea zdobędzie komplet punktów. W 84. minucie Brighton doprowadziło jednak do wyrównania. Po rzucie rożnym i zgraniu piłki przez Lewisa Dunka, kapitalnym uderzeniem z przewrotki Kepę pokonał Alireza Dzahanbachs.

Brighton – Chelsea FC 1:1 (0:1)

0:1 Azpiliceuta 10′
1:1 Dzahanbachs 84′

Brighton – Dunk, Maupay
Chelsea – Zouma, Kovacić

Brighton: Ryan – Montoya, Webster, Dunk, Burn (22′ Bernardo) – Pröpper, Bissouma (46′ Connolly) – Alzate, Mooy (68′ Dzahanbachs), Trossard – Maupay

Chelsea:Kepa – James, Rüdiger, Zouma, Azpilicueta – Kante, Jorginho – Willian, Mount (73′ Kovacić), Pulisic (66′ Hudson-Odoi) – Abraham

Na Turf Moor powody do radości po środowym spotkaniu miała tylko Aston Villa, która już po pierwszej połowie prowadziła 2:0. W 27. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Wesley, który pokonał bramkarza rywali uderzeniem ze środka pola karnego. Cztery minuty przed przerwą na 2:0 podwyższył Jack Grealish, który popisał się mocnym strzałem pod poprzeczkę z kilkunastu metrów.

W drugiej połowie Brighton odpowiedziało tylko kontaktowym golem. Po dośrodkowaniu Ashleya Westwooda, do siatki strzałem głową z kilku metrów trafił Chris Wood.

Burnley FC – Aston Villa 1:2 (0:2)

0:1 Wesley 27′
0:2 Grealish 41′