Liverpool z kolejną wygraną

dodał: maaarcin  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  02.01.2020 22:52

Mohamed Salah  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Liverpool ponownie nie zawiódł swoich kibiców. W czwartkowym spotkaniu 21. kolejki Premier League podopieczni Juergena Kloppa pokonali u siebie 2:0 Sheffield United

Liverpool był murowanym faworytem do zwycięstwa i nie zawiódł. The Reds na prowadzenie wyszli już w 4. minucie. Po długim podaniu Van Dijka, piłkę z lewej strony świetnie opanował Robertson, a następnie zagrał w pole karne do Salaha. Ten spokojnie trafił do siatki z siedmiu metrów.

Kilka minut później reprezentant Egiptu mógł wpisać się na listę strzelców po raz drugi, ale tym razem świetnie interweniował Henderson. Bramkarz Sheffield United wygrał pojedynek z Salahem także w 30. minucie. Ostatecznie przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie obraz gry nie ulegał zmianie. Liverpool stwarzał sobie kolejne sytuacje. W 57. minucie nieznacznie niecelnie z dystansu uderzał Firmino. Trzy minuty później niewiele brakowało, a piłka wylądowałaby w siatce po zagraniu Salaha z rzutu wolnego. Gości w tej sytuacji uratował słupek.

W 64. minucie The Reds zdobyli drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się Sadio Mane, który na raty wykorzystał sytuację sam na sam po prostopadłym podaniu Salaha.

W końcówce meczu Sheffield United mogło zdobyć kontaktowego gola, ale po dośrodkowaniu z lewego skrzydła w piłkę źle trafił McBurnie.

Liverpool FC – Sheffield United 2:0 (1:0)

1:0 Salah 4'
2:0 Mane 64'

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson (88' Lallana) – Milner, J. Henderson, Wijnaldum – Salah (90+2' Elliott), Firmino, Mane (78' Origi)

Sheffield: D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, Lundstram, Norwood (78' Besić), Fleck, Stevens – McGoldrick (66' Sharp), Mousset (66' McBurnie).

Komentarze | 14 komentarzy

SteveG | 02.01.2020 22:56

Mimo kolejnych kontuzji w składzie, kolejne pewne zwycięstwo. Świetny mecz w wykonaniu The Reds. Rywal nie miał żadnych argumentów.

Drukarnia | 02.01.2020 22:59

Kolejny piękny mecz. Szkoda że Mane musiał dobijać bo przez to Salah jest pozbawiony fajnej asysty:)

Rob66 | 02.01.2020 23:05

To może nie był heavy metal..A raczej pop miusic.Ale i tak fajnie się na to patrzyło.
Trzy punkty trzeci raz czyste konto Beckera.

Lotnik | 02.01.2020 23:07

Chyba najłatwiejsze zwycięstwo w tym sezonie.

Przeszliśmy przez najtrudniejszy okres sezonu bez żadnej straty punktów.. Trochę martwią kontuzje, ale Klopp to jest geniusz. Nawet Lallanę przerobiłem na dmfa i mamy może nie największą kadrę, ale taką gdzie z miejsca jest po 3 piłkarzy na jedną pozycję.

aborur | 02.01.2020 23:09

Walec przejechał no i 3oczka do koszyczka ;)  Jazda  [:~})

mr_roba | 02.01.2020 23:30

Gratulacje dla Liverpoolu. Bardzo dobrze rozegrany mecz. Wbrew pozorom aż taki łatwy nie był. Szable dobrze się broniły choć w ataku już słabo. Jednak jakość piłkarzy Kloppa w praktycznie najmocniejszym składzie pozwoliła na kolejne zwycięstwo. Tak gra mistrz.

Mucha52 | 02.01.2020 23:35

Fajnie ogląda się ten Liverpool mimo że grali na maksimum 60% swoich możliwości to widać u nich wielką moc absolutnie najlepsza drużyna w europie,ta drużyna jest w stanie wygrać puchar Anglii mistrzostwo  oraz wygrać Ligę mistrzów.Gratki dla kibiców The reds kibicom innych drużyn tylko pozostaje pozazdrościć drużyny stylu i trenera.

Italia00 | 02.01.2020 23:59

Klopp zrobiła z Liverpoolu potwora. Najpierw Liga Mistrzów, a teraz idą po mistrzostwo Anglii. Absolutnie, jak dla mnie, najlepsza ekipa piłkarska ostatnich 12 miesięcy. 14 punktów przewagi nad City i jeden mecz rozegrany mniej. The Reds zamknęli sprawę mistrzostwa Anglii w styczniu :D

radek281291 | 03.01.2020 00:22

Kolejny mecz pod całkowitą kontrolą i pewna wygrana. W dużej mierze to dzięki bardzo dobremu przygotowaniu kondycyjnemu - nie widać specjalnego zmęczenia przez 90 minut

Jedynie może irytować kolejna kontuzja Keity... Zagra 2 mecze, pauza, znowu 2 mecze i następny uraz. Stawiam, że zostanie na kolejny rok, ale jak tak dalej będzie wyglądała jego użyteczność to lepiej jak się z nim pożegnamy :/

Na wyróżnienie zasługuje też VVD - kolejna asysta drugiego stopnia, kilka ważnych interwencji, ciągłe wspieranie podczas rozgrywania piłki ;) dobrze, że przyszedł do LFC przed transferem HM do United - aż strach pomyśleć ile trzeba byłoby na niego wyłożyć po tych 80mln na podporę(?) nr 1 w  defensywie u Ole

Simi1993 | 03.01.2020 08:00

Meczu nie widziałem , ale jak widać obyło się bez niespodzianki.
Z tego co widziałem to 3 kolejne mecze The Reds to odpowiednio Tottenham , Man United , Wolves .
Więc zaryzykuję stwierdzenie ze w którymś z tych meczy Liverpool straci punkty , aczkolwiek nie będzie miało to i tak znaczenia bo sprawa mistrzostwa jest przesądzona ;)

Melwood LFC | 03.01.2020 08:55

Liverpool to obecnie najlepszy zespół na świecie.

Zapraszam do dyskusji.

The Kop | 03.01.2020 09:01

Szczerze to nie spodziewałem się takiej dominacji LFC. Po meczu Szabli z MC i tym co zagraliśmy we wrześniu spodziewałem się ciężkiego meczu. Myślę że szybką bramka trochę ustawiła mecz.

MikeMike | 03.01.2020 09:39

Tytuł mistrza Anglii zbliża się dla Liverpoolu wielkimi krokami. Myślę, że wciąż nie mówi się tego głośno po poprzednim sezonie, gdy City odrobiło sporą stratę i po 30 latach posuchy klubu z Merseyside. Jestem fanem od dawna i biję pokłony Kloppowi jakiego charakteru nadał drużynie od jego przyjścia

ThePrimeSoul | 03.01.2020 18:23

Miło, łatwo i przyjemnie jak na przeciwników grających "surowszą" piłkę. Fajnie, że nie musimy drżeć o wynik w takich meczach, bo kiedyś to nie zawsze tak kolorowo było :D