Porażka Leicester, wygrana Evertonu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  11.01.2020 18:20

Piłka Premier League  |  fot. Nike

Piłkarze wracają na boiska!
Piątej porażki w obecnym sezonie doznali w sobotę piłkarze Leicester City, którzy przed własną publicznością przegrali 1:2 z Southampton. Kolejne zwycięstwo pod wodzą Carlo Ancelottiego odniósł natomiast Everton. Podziałem punktów zakończyło się z kolei spotkanie Wolverhampton z Newcastle.

Southampton potwierdziło wysoką formę z ostatnich tygodni i wywalczyło trzy punkty na terenie wicelidera Premier League. Spotkanie rozpoczęło się po myśli Lisów, którzy w 14. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Praeta. Pięć minut później do wyrównania doprowadził jednak Armstrong. Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w 81. minucie, kiedy trzy punkty Świętym zapewnił Ings.

Kolejne trzy punkty na swoje konto zapisał natomiast Everton, który tym razem skromnie 1:0 pokonał u siebie Brighton. Bramkę na wagę wygranej zdobył Brazylijczyk Richarlison.

Podziałem punktów musiały się natomiast zadowolić jedenastki Wolverhamptonu i Newcastle. Obie bramki tego meczu padły w pierwszym kwadransie gry. Na gola Almirona dla Newcastle celnym trafieniem odpowiedział Dendoncker.

Everton – Brighton 1:0 (1:0)
1:0 Richarlison 38'

Leicester City – Southampton 1:2 (1:1)