Man City gromi Aston Villę!

dodał: maaarcin  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  12.01.2020 19:25

Sergio Aguero  |  fot. Razvan Pasarica/SPORTPICTURES

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Manchester City nie dał najmniejszych szans Aston Villi w niedzielnym meczu 22. kolejki Premier League. Podopieczni Josepa Guardioli wygrali na Villa Park wysoko 6:1.

Spotkanie od pierwszej minuty toczyło się pod dyktando Manchesteru City. Prowadzenie dla Obywateli w 18. minucie uzyskał Riyad Mahrez, który trafił do siatki po świetnej indywidualnej akcji. Sześć minut później reprezentant Maroka miał już na koncie dwa trafienia. Tym razem trafił do siatki z dziewięciu metrów, po tym jak piłka dość przypadkowo spadła pod jego nogi.

W 28. minucie Manchester City zdobył trzeciego gola. Tym razem gospodarzom dał o sobie znać Sergio Aguero, który pokonał Nylanda mocnym uderzeniem sprzed pola karnego. Podopieczni Josepa Guardioli jeszcze przed przerwą zdobyli czwartego gola. Świetne płaskie dośrodkowanie Kevina De Bruyne'a z prawej strony boiska wykorzystał Gabriel Jesus.

Mistrzowie Anglii nie zamierzali na tym poprzestawać i w drugiej połowie zdobyli kolejne dwie bramki. W 57. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sergio Aguero. Argentyńczyk dziewięć minut przed końcem meczu skompletował hattricka, tym razem wykorzystując dobre podanie Mahreza.

W doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli honorowego gola. Z rzutu karnego Edersona pokonał El Ghazi.

Man City – Fernandinho

Aston Villa: Nyland – Konsa, Hause, Mings – El Muhammadi, Drinkwater (79' Lansbury), Douglas Luiz (65' Nakamba), Hourihane (71' Trezeguet), Taylor – Grealish – El Ghazi

Man City: Ederson – Rodri (71' Gündogan), Fernandinho (63' Otamendi), Stones – Cancelo, De Bruyne (63' Foden), David Silva, Mendy – Aguero, Mahrez, Jesus

Komentarze | 27 komentarzy

CORLUCCI | 12.01.2020 19:29

Aguero niesamowita forma, oby na Real ją utrzymał. 2 historyczne rekordy pobite w jednym meczu coś pięknego. Z powodu klubu przez wielu niedoceniany i opluwany, jednak niezaprzeczalnie najlepszy napastnik w historii tej ligi. Mahrez tez super forma. Laporte i Sane wreszcie zdrowi do LM już dojdą do siebie na Real, oby w międzyczasie nikt nie doznał kontuzji

PremierLiga | 12.01.2020 19:29

Pokazali tutaj siłę. Bardzo fajnie dla góry tabeli i podsycania walki o czołowe miejsca.

adasko_23 | 12.01.2020 19:34

W tym sezonie Liverpool jest niesamowity i nikt już nie odbierze im tytułu ale mnie to nie dziwi bo już w poprzednim byli bardzo blisko. Nie da się wygrywać co rok mistrzostwa Anglii szkoda tylko tej przepaści punktowej między zespołami bo fajnie by było oglądać coś podobnego jak w zeszłym roku. Myślę że City wchodzi już mniej więcej od miesiąca na swój normalny bardzo wysoki poziom i oby nie pojawiły się kontuzje bo to one  nie pozwoliły odpowiednio rozwinąć skrzydeł.

PremierLiga | 12.01.2020 20:13

Bitwa o mistrzostwo to skończyła się minimum 15 punktów temu... Czy się czerwony Liverpool lubi czy nie, to odbieranie im honorów poprzez teksty o drukowaniu itd nie jest na miejscu. Grają najlepszą piłkę w Europie, a jeżeli ktoś chce z nimi konkurować to na pewno nie ten komu po jednym meczu siadają głowy. Pozdrowienia dla obiektywnych fanów piłki nożnej na świecie.

JanSerce | 12.01.2020 20:20

SaintMarks1880
nie tylko z wami mecz był wydrukowany pod Liverpool , takich meczy było dużo więcej w tym sezonie , ale wiecie jak to jest A jest tak :
nie lekceważ rywala swego , kiedy ma sędziego kupionego :)

Joker | 12.01.2020 20:29

City jak ma dzień to ogląda się ich z prawdziwą przyjemnością. Potrafią zagrać z niesamowitym rozmachem i widowiskowością, zresztą liczba goli którą mają na koncie w samej PL jest imponująca, nawet od Liverpoolu mają kilkanaście goli więcej.

Już w meczu z MU City wyglądało świetnie także być może to jakaś zwyżka forma, a jeśli tak to nie zazdroszczę kolejnym rywalom, bo dziś to ja bym nawet Villi jakoś bardzo nie krytykował, po prostu trafili na zespół o kilka klas lepszy i zostali zmiażdżeni, a poza golem na 6:0 to wszystkie padły po pięknych akcjach zespołowych, a nie błędach gospodarzy.

Podobało mi się to ustawienie w ataku z Kunem, Jezusem (gdyby się wykazał lepszą skutecznością, też skończyłby z hat-trickiem) i Mahrezem, fajnie to wyglądało, w ogóle nie odczuwało się braku Bernardo, zwłaszcza że kolejny fenomenalny mecz rozegrał De Bruyne (cóż za asysta do Gabriela).

Drukarnia | 12.01.2020 21:03

SaintMarks- tym piłkarzem to chyba byłeś na podwórku bo takie głupoty piszesz że mało nie umarlem ze śmiechu:)

Anderson | 12.01.2020 21:31

Teraz to sobie mogą gromić. Sezon już przegrali.

PremierLiga | 12.01.2020 21:38

SaintMarks1880 - faktycznie masz rację. Kiedy jest się blisko pierwszej i historycznej wygranej w B-klasie ze swoją drużyną i mimo wszystko przegrywa się ten mecz, to można nie podnieść się psychicznie.

PremierLiga | 12.01.2020 22:26

Nie argumenty a farmazony :) Widzę, że każdy kto uznaje Liverpool za lepszą drużynę od City w tym sezonie jest ich kibicem. Dziękuję za umieszczenie mnie wśród fanów niebawem Mistrza Anglii. Wypiję z nimi piwko na kilka kolejek przed końcem sezonu aby świętować :)

teppin | 12.01.2020 22:44

Ten cały Chesus musi sie jeszcze mocno rozwinac, jesli da rade, zeby zastapic Aguero.

hablador | 12.01.2020 22:53

@CORLUCCI

Trochę szacunku do graczy z przeszłości. Nigdy bym nie postawił Aguero przed Henrym. Byli Best i inni więc wstrzymaj swe rącze konie mocium Panie.

City wobec miażdżącej przewagi Liverpoolu powinno wszystkie swe działa skierować na LM. Albo Guardiola chce się zapisać złotymi zgłoskami w historii i usunąć wszelkie wątpliwości co do swojej osoby albo nie. Wygra LM i już nie będzie słuchał, że gdyby nie Messi, to ... W pojedynczych meczach MC gra genialnie, więc albo teraz albo nigdy

PremierLiga | 12.01.2020 23:08

"No Wy fani Liverpoolu" w odpowiedzi do swoich przedmówców. Chyba, że to do powietrza ;) Tak jest. Boiskk pokaże, że ten wyścig jest przegrany dla City.

CORLUCCI | 12.01.2020 23:19

Henry to mój idol, obejrzałem wszystkie jego mecze z armatka na piersi a jego gol przeciwko United to jest prawdziwy gol numer jeden w historii ligi, nie ten Rooneya. A ty zacznij oglądać mecze Aguero to wtedy porozmawiamy na ten temat. Henry był wirtuozem, ale mowie o pozycji stritce napastnik, gdzie Aguero nie ma sobie równych. Best to był skrzydłowy i w statystykach miedzy nim a Aguero jest przepaść. Mowimy tu o statystykach, równej formie wiele lat, i geniuszu piłkarskim samym w sobie. Według mnie Aguero tutaj przoduje bezapelacyjnie. Polecam tez zobaczyć statystyke goli na minute ciekawe kto też tam przoduje, gdyby nie kontuzje teraz przeganiałby Rooneya.

Konradosmen | 12.01.2020 23:42

no to walka o  vice- mistrzostwo bedzie ciekawa do konca moze ichelsea sie włączy. bo na samym szczycie to juz dawno pozamiatane wszystko dla the reds.

slime | 13.01.2020 13:11

SaintMarks1880@

No ladne masz marzenia. MC wroci 3x silniejsze a LFC spadnie w otchlan przecietnosci. Niezle w uj ;=)
aczkolwiek to jest wasz czas by rzucic wszystko na LM i jak jej nie zdobędziecie teraz poki jest Pep to juz nigdy pucharu z wielkimi uszami nie uniesiecie. Nikt wam wygranych w Anglii nie odbierze ale za to mozna sie z was smiac jesli chodzi o Europe. czyz nie?;) i nie interesuje mnie to jak oni odpadali czy mieli pecha czy sedzia pomagał.. Mam to w ...
Liczą sie fakty. A fakty sa nastepujace LFC to najlepsza druzyna klubowa na swiecie. Idzie drugi rok pewnym krokiem po mistrza(przypominam poprzedni sezon to tylko 1 punkt roznicy miedzy MC a LFC)
I wszystkie rekordy ktore mialy byc nie naruszone przez kolejne dziesieciolecia a ktore bił Pep z MC własnie zostaja wchloniete przez Kloppa i jego bande. + kupionych sedziow =PP
Pozdrawiam i zycze sukcesow w europie

milosz997 | 13.01.2020 13:32

slime napisał:

aczkolwiek to jest wasz czas by rzucic wszystko na LM i jak jej nie zdobędziecie teraz poki jest Pep to juz nigdy pucharu z wielkimi uszami nie uniesiecie.

Z pewnością na pewno nie wygrają bo Ty tak powiedziałeś, Nostradamus się trafił. Tak jak PSG nigdy nie wygra, tak jak Chelsea po przejęciu klubu przez Abramowicza miało nigdy nie wygrać tak jak to piszą/pisali wielu mędrców tej strony.

Sarmata73 | 13.01.2020 14:50

Hah. To nieźle się ślizgają, że od roku młócąc wszystkich w lidze. Gorsza dyspozycja innych klubów, bzdura. Poziom sportowy Lfc zweryfikowały sukcesy w LM. I to wyznacznik.
A nawiasem mówiąc w dalszym ciągu widać kto najczęściej pisze o ewentualny mistrzostwie Live i nie są to jego kibice.

Sarmata73 | 13.01.2020 14:55

Coś się z literkami porobiło :(

Simi1993 | 13.01.2020 15:17

Slime
Musisz postawić cały majątek u buka to sporo wygrasz ;) ja bym tak zrobił gdybym wszystko wiedział tak jak Ty :) i ze Man City nigdy nie wygra LM I ze Liverpool pobije wszystkie rekordy :)

Rob66 | 13.01.2020 16:48