Arsenal dzieli się punktami z Sheffield

Granit Xhaka

Arsenal FC tylko zremisował 1:1 w meczu 23. kolejki angielskiej ekstraklasy z Sheffield United. Obie ekipy zatem po dwóch z rzędu zwycięskich meczach, licząc wszystkie rozgrywki, tym razem musiały zadowolić się podziałem punktów.

Obie drużyny do swojej batalii przystępowały po skromnych zwycięstwa. The Gunners pokonali ostatnio 1:0 Leedns United, z kolei ich rywale w pokonanym polu pozostawili West Ham United. Tym samym zapowiadało się ciekawe starcie na Emirates Stadium.

Wynik meczu został otwarty tuż przed końcem pierwszej połowy, gdy do siatki trafił Gabriel Martinelli, który strzelił gola z bliskiej odległości, wykorzystując dośrodkowanie z boku boiska.

Tymczasem w 83. minucie do wyrównania doprowadził John Fleck, oddając mocny strzał z lewej nogi. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił, więc spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Arsenal FC – Sheffield United 1:1 (1:0)

1:0 Martinelli 45′