Premier League: Zwycięstwa Norwich i Wolverhampton, gol Bednarka

Jan Bednarek

Niezwykle ciekawe spotkanie miało miejsce na St. Mary’s Stadium, gdzie w meczu 23. kolejki Premier League piłkarze Southampton FC przegrali z Wolverhampton Wanderers 2:3. W innym ciekawym starciu rozgrywanym tego dnia w lidze angielskiej West Ham United zremisował 1:1 z Evertonem.

Święci przystępowali do swojej potyczki, chcąc wygrać swoje czwarte z rzędu zwycięstwo, licząc wszystkie rozgrywki. Planu ostatecznie nie udało się zrealizować. Co prawda do przerwy Southampton prowadził 2:0, w czym swój udział miał Jan Bednarek, który wpisał się na listę strzelców. Po zmianie stron zawodnicy Wilków zdołali jednak odwrócić losy rywalizacji o 180 stopni. Duża w tym zasługa Raula Alonso Jimeneza, który zdobył dwie bramki dla gości.

Bardzo interesująco zapowiadał się bój z udziałem Młotów i The Toffees. W pierwszej odsłonie rywalizacji obie ekipy zaliczyły po trafieniu. Wynik spotkania otworzył Issa Diop, z kolei chwilę później do siatki trafił Dominic Calvert-Lewin. W drugiej połowie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć, więc bój na Olympijský stadion zakończył się kompromisem.

Tymczasem tylko jeden gol padł w starciu na Carrow Road, gdzie Norwich mierzyło się z AFC Bournemouth. Całe zawody z ławki rezerwowych gości śledził Artur Boruc, który w 33. minucie meczu zobaczył, jak zmuszony do kapitulacji po strzale Teemu Pukkiego z rzutu karnego został Aaron Ramsdale.

Dwa gole padły natomiast w starciu z udziałem Brighton & Hove Albion i Aston Villi. Pierwsi ze zdobycia bramki mogli cieszyć się gospodarze, gdy na listę strzelców wpisał się Leandro Trossard, wykorzystując podanie Neala Maupaya. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził jednak Jack Grealish, który popisał się piekielnie mocnym strzałem. Tym samym obie ekipy podzieliły się punktami, kontynuując swoje passy bez wygranej.

Southampton FC – Wolverhampton Wanderers 2:3 (2:0)
1:0 Bednarek 15′