REKLAMA
REKLAMA

Klopp krytykuje zmianę terminu PNA

dodał: sobmar  |  źródło: BBC  |  18.01.2020 17:22
Klopp krytykuje zmianę terminu PNA

Juergen Klopp  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Menedżer Liverpoolu Jürgen Klopp nie jest zadowolony ze zmiany terminu Pucharu Narodów Afryki. Od kolejnej edycji w 2021 roku, turniej ponownie będzie rozgrywany w styczniu.

Decyzja taka została podjęta ze względu na "niesprzyjającą" pogodę, która panuje latem w Kamerunie, będącym gospodarzem najbliższego PNA. W ubiegłym roku po raz pierwszy turniej rozegrano w czerwcu, co było szczególnie na rękę europejskim klubom, gdyż nie kolidowało to z ich rozgrywkami.

Przywrócenie PNA na okres styczeń/luty oznacza, że The Reds stracą w środku sezonu na nawet cztery tygodnie kluczowych zawodników, takich jak Sadio Mane (Senegal), Mohamed Salah (Egipt) i Naby Keita (Gwinea). Dla Kloppa oznacza to konieczność dodatkowego wzmocnienia składu.

- Jeśli musimy podjąć decyzję w kwestii ściągnięcia piłkarza, to jest ona poważna. Wie się, że na cztery tygodnie się ich nie ma. Musimy myśleć o tym, jako klub. To nie pomaga piłkarzom z Afryki - stwierdził Klopp.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

che2002 | 18.01.2020 21:09

Zawsze tak było, to niech nie płacze...

radek281291 | 19.01.2020 09:41

To, że coś jest od zawsze, nie znaczy, że jest korzystne i ma być tak dalej

Z resztą to normalna ocena stanu rzeczy, która nie jest dobra dla klubów i w jednym sezonie dokłada sporych problemów

Mogliby wydłużyć kwalifikacje do głównego turnieju, skrócić liczbę drużyn walczących o tytuł PNA i/lub rozgrywać część meczów w tym samym czasie co są przerwy na mecze reprezentacji na całym świecie, ale to zbyt idealistyczne podejście i oczywiście bez szans na realizacjęanglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
21.09 23:13